Search
Close this search box.

Zvažujete nakoupit Dogecoin? Namísto toho investujte do této růstové akcie

Investování na akciovém trhu je nejspolehlivější cestou jak si dlouhodobě vybudovat bohatství. Ale v roce 2021 se mnozí účastníci trhu rozhodli spekulovat nad neprokázanými aktivy. Jedna z takových spekulací je kryptoměna Dogecoin. 


Přestože jeho hodnota letos astronomicky vyletěla nahoru, je to velmi riskantní finanční instrument, obzvlášť pro investory, kteří volí racionálnější cestu zhodnocování investic. 

Pokud vyhledáváte rychlý růst, máme pro vás tip, který vás může zaujmout: společnost Crocs. Většina investorů může být překvapena, pokud zjistí, že tento výrobce pěnové obuvi za poslední rok zaznamenal velmi působivé zisky. 

Pojďme se podívat na to, zda si tento výrobce obuvi zaslouží místo ve vašem osobním portfoliu. 


Jasný vítěz v průběhu pandemie 

V posledních čtyřech čtvrtletích se růst tržeb společnosti Crocs značně zrychlil. Ve druhém čtvrtletí tržby meziročně vyskočily o 93 % na 641 milionů dolarů. A ziskovost za posledních 12 měsíců nebyla ničím výjimečným. 

Zatímco média věnovala značnou pozornost zjevnějším favoritům v průběhu pandemie jako je – videokonference, streaming zábava a nebo e-commerce, zdá se, že značka obuvi Crocs z toho též benefitovala tím, že lidé trávili více času doma, než tomu bylo doposud. 

Kromě toho, že se obuv značky Crocs stala základním prvkem pro zaměstnance ve zdravotnictví a další pracovníky, kteří strávili spoustu času na nohou, stala se také oblíbenou obuví pro lidi, kteří pracovali na dálku a pohodlí se tak stalo jejich prioritou.  

V posledním čtvrtletí představovaly přímé prodeje spotřebitelům 52 % celkových příjmů. Průměrná prodejní cena produktů Crocs meziročně vzrostla o 8 % na 21.84 dolarů. Mít tak nízké ceny a chlubit se vyšší hrubou marží než společnosti jako je Nike a Adidas je pozoruhodné.


Výhled do budoucnosti 

Velkou otázkou tedy je, zda silný růst společnost Crocs bude nadále pokračovat i v následujících letech. Stejně jako mnoho oděvních podniků se i její výrobky v průběhu let dostali do povědomí spotřebitelů i mimo ně – a to je prostě povaha tohoto odvětví. 

Existují však některé aspekty, které Crocs dělá, aby si udržel svou pozici na trhu. Crocs přitahuje a láká zejména mladší zákazníky a to prostřednictvím spolupráce s celebritami jako je Justin Bieber, Bad Bunny nebo Post Malone. Nakonec se ukázalo, že tato strategie je účinná, a vedení očekává, že bude i nadále pokračovat. 

V Asii, která je považována za největší příležitost pro dlouhodobý růst, chystá Crocs replikovat to, co se osvědčilo v USA – oslovit tamní celebrity a vlivné osobnosti, aby tak pronikl na druhý největší trh s obuví – Čínu. 

Generální ředitel Andrew Rees věří, že se jeho společnosti bude dařit. “I nadále vidíme silnou poptávku spotřebitelů po značce Crocs”, oznámil tisku. Pro celý rok 2021 management nyní očekává růst příjmů o 60 % až 65 %. To by společnosti Crocs přineslo roční tržby přes 2.2 miliardy dolarů, což je téměř dvojnásobek toho, co společnost oznámila v roce 2019. 

Pokud stále váháte, zda máte či nemáte spekulovat s kryptoměnou Dogecoin, vyzýváme vás, abyste místo toho zvážili růstovou akcii společnosti Crocs. 

Chcete se dozvědět jak obchodovat s komoditami?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář JAK ZAČÍT OBCHODOVAT S KOMODITAMI. Buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00