Search
Close this search box.

Snový debut Oxford Nanopore Technologies. Investoři se o její akcie doslova poprali

Britská biotechnologická společnost Oxford Nanopore Technologies zažila impozantní vstup na londýnskou burzu. Její akcie po zahájení obchodování přidaly 28 procent a další vzestup přišel v následujících dnech.


Londýnská burza zažila koncem týdne největší vstup biotechnologické společnosti za mnoho posledních let. Veřejné obchodování se svými akciemi zahájila společnost Oxford Nanopore Technologies. Upisovací hodnota akcií činila 425 pencí, jenže během několika minut přišel růst o více než čtvrtinu.

Tím ale obrovský zájem investorů neskončil. Páteční obchodování akcie Oxford Nanopore uzavřely na hodnotě 625,1 pencí, což oproti upisovací ceně představuje nárůst o 47 procent. Tržní hodnota společnosti se tak rázem vyšplhala přibližně na 5,7 miliardy liber.

Primární veřejná nabídka (IPO) společnosti Oxford Nanopore Technologies je prvním vstupem biotechnologické společnosti na londýnskou burzu od roku 2014, kdy mezi veřejně obchodované firmy zamířila společnost Circassia, která se specializuje na vývoj léků proti alergiím.

Oxford Nanopore se zaměřuje na výzkum a vývoj zařízení pro sekvenování DNA a RNA, což tvoří základ moderní medicíny a biologie. Oxford Nanopore také zaznamenala úspěchy se svou technologií na sekvenování genomu u nového typu koronaviru, kvůli němuž se svět už více než rok snaží čelit pnademii.

„Této společnosti se podařil husarský kousek, když dodává přístroje pro sekvenování nejen původní varianty viru, ale i jeho mutací. Podniká v sektoru, který bude nabývat na stále větší důležitosti a přitahovat stále větší pozornost a v neposlední řadě i obrovské investice,“ uvedl analytik Neil Wilson pro portál Markets.com.


Shabong, Reuters
Wilson, Markets.com


Zvažujete investici do rekreačních bytů?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář INVESTICE DO REKREAČNÍCH BYTŮ V TÁLE. Více informací se dozvíte na webináři!
Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00