Search
Close this search box.

Tilray oznámila první úspěšnou sklizeň léčebného konopí v Německu

Nadnárodní společnost Tilray pocházející z Kanady, která je globálním lídrem v pěstování a zpracování léčebného konopí má za sebou důležitý milník. Poprvé totiž v Německu sklidila úrodu pěstovanou v souladu s evropskými pravidly pro medicínské konopí.


Pěstování v konopí má v Německu pod palcem společnost Aphria RX GmbH, jež je součástí skupiny Aphria, kterou Tilray koupila v první polovině letošního roku. „Naše sklizeň v Německu představuje důležitý mezník ve snaze garantovat pacientům i lékařů v Německu, že jim jsme schopni dodat vysoce kvalitní a důvěryhodné léčebné konopí,“ uvedla v prohlášení Denise Faltischeková, manažerka Tilray pro strategii celé skupiny.

Německo je pro Tilray velmi důležitý evropský trh. Už jen proto, že jde o nejlidnatější zemi Evropské unie a podávání léčebného konopí je v ní legální teprve čtyři roky. Zpočátku se totiž Německo v zásobování medicínským konopím spoléhalo výlučně na dovoz této suroviny ze zahraničí. Nicméně rostoucí poptávka ze strany více než 100 tisíc pacientů si vynutila změnu postoje německých úřadů, což otevřelo nové příležitosti právě pro Tilray.

A je velmi pravděpodobné, že nezůstane jen u německého trhu. „Evropská unie pro nás představuje silně rostoucí trh. Německo má v jeho rámci největší potenciál. Těšíme se na to, že posílíme svou pozici a využijeme naše možnosti a zkušenosti s pěstováním, zpracováním a distribucí léčebného konopí,“ řekl Irwin D. Simon, výkonný ředitel skupiny Tilray.

Akcie společnosti Tilray na zprávu sice bezprostředně nereagovaly, od počátku letošního roku však posílily už bezmála o 80 procent. Za poslední rok se jejich hodnota více než zdvojnásobila.


Kilgore, Marketwatch.com
Noorata, Businesswire

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05