Search
Close this search box.

Jak investuje Warren Buffett? Jen tři akcie mu tvoří tři čtvrtiny zisku

Ne nadarmo se americkému miliardáři Warrenu Buffettovi říká „věštec z Omahy“. Jeho byznysové impérium se rozrostlo díky investicím, které se leckdy mohly zdát jako nepříliš smysluplné. Jindy se zase zbavoval akcií až příliš zbrkle. I ve světě financí však platí, že chybami se člověk učí.


Jednou z chyb, které Warren Buffett poměrně nedávno přiznal, byl loňský prodej 37 milionů akcií technologické společnosti Apple v hodnotě kolem 11 miliard dolarů. Ale ani to nakonec devadesátiletého byznysmena nemusí tolik trápit.

Zbylé akce Applu, které si Buffett ponechal, mu v uplynulém roce vydělaly skoro třetinu z 37,5 miliardy dolarů, o něž se Buffettovi zvětšil finanční majetek. Více než čtvrtina pak připadla na akcie Bank of America a pětina na American Express. Jinými slovy, zhruba tři čtvrtiny loňského Buffettova zisku zařídily pouhé tři akciové tituly.

Buffettova investiční společnost Berkshire Hathaway drží v akciích společnosti Apple téměř 43 procent ze svých investic umístěných v akciích zalistovaných na newyorské burze. Bank of America se na tomto portfoliu podílí ze 13 procent a 8,6 procenta pak zaujímá American Express.

„Vždy jsem věděl, že byznys snů je takový, který vyžaduje velmi málo vašeho vlastního kapitálu a zároveň rychle roste. Apple, Google, Microsoft a Facebook jsou skvělé příklady takových investice,“ uvedl na počátku května Buffett „Myslím tím, že Apple má ve svých provozovnách a vybaveních majetek za 37 miliard dolarů, Berkshire Hathaway má 170 miliard, ale Apple vydělá daleko více peněz než my. Apple je zkrátka v lepším byznysu,“ dodal americký miliardář a devátý nejbohatší člověk planety.


Krantz, Investors.com
McDonald, Alloway, Bloomberg.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05