Search
Close this search box.

Žádné myčky, nýbrž vodík, 5G a elektromobily. Siemens chce patřit mezi top investiční příležitosti

Německý elektrotechnický gigant Siemens chce změnit svou image. Zatímco si jej většina veřejnosti spojuje s výrobou domácích spotřebičů, případně zdravotnickými přístroji, Siemens se dívá do budoucnosti.

Nový výkonný ředitel elektrotechnického obra Roland Busch má plán, jak z více než 170 let staré průmyslové společnosti udělat skupinu, která bude jedním z lídrů transformace ekonomiky směrem k udržitelné budoucnosti.

Busch oznámil, že brzy přestaví změnu byznysmodelu skupiny, která se vedle elektromobility, technologií pro využití vodíku vydá také na pole kyberbezpečnosti, 5G technologií, ale také cloudových služeb. „Technologie jsou páteří naší společnosti. Je budoucností 5G? Je to automatizace? Kyberbezpečnost? Všechno z toho hraje do karet našemu byznysu,“ uvedl Roland Busch pro portál Marketwatch.com.

Busch je přesvědčen, že Siemens dokáže zkombinovat reálný a digitální svět. „Jsme společnost s velmi silným softwarovým portfoliem, ale nejsme softwarová společnosti. Na rozdíl od jiných to ale dokážeme propojit,“ dodal.

Šéf Siemensu chce z giganta elektrotechnického průmyslu udělat jednu z nejatraktivnějších firem pro investory. Jeho akcie mají být mezi takzvanými blue-chip evropskými tituly obchodovanými na významných světových finančních trzích.

Akcie Siemensu za poslední rok zpevnily téměř o polovinu. Od počátku tohoto roku přidaly přes 16 procent. A jsou dokonce o téměř dvě třetiny výše než na konci loňského února, kdy se do Evropy pomalu, ale jistě začalo přesouvat globální epicentrum koronavirové pandemie.


Denton,
Marketwatch.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00