Search
Close this search box.

Warren Buffett odstoupil ze správní rady Nadace Billa a Melindy Gatesových

Americký miliardář a věhlasný investor Warren Buffett oznámil, že se stahuje ze správní rady Nadace Billa a Melindy Gatesových. Prý byl ve vedení nadace už dlouho neaktivní, avšak vždy podporoval jejího výkonného ředitele Marka Suzmana, s jehož cíli vždy „stoprocentně souzněl“.

Devadesátiletý sedmý nejbohatší člověk planety oficiálně nevysvětlil, proč se na místo ve správní radě nadace rozhodl rezignovat, poznamenal jen, že chce odejít ze všech řídících funkcí mimo jeho investiční skupinu Berkshire Hathaway. Chce totiž zvolnit ve svém pracovním úsilí.

Warren Buffett rovněž oznámil, že Nadaci Billa a Melindy Gatesových věnuje další majetek v hodnotě více než čtyř miliard dolarů v podobě 15,2 milionu akcií Berkshire Hathaway. Buffett totiž už dříve oznámil, že chce na charitativní účely postupně věnovat téměř všechen svůj majetek.

Charitu začal ve větší míře podporovat od roku 2006, od něhož na dobročinné účely věnoval už asi 41,5 miliardy dolarů. Včetně bezmála 33 miliard, které postoupil Nadaci Billa a Melindy Gatestových. Majetek převáděl většinou v akciích skupiny Berkshire Hathaway. Ten se za tu dobu zhodnotil na ekvivalent současných téměř 100 miliard dolarů.

„Během mnoha dekád jsem akumuloval téměř nesrozumitelnou sumu, a to činností, kterou jsem miloval. Společnost ale má pro mé peníze využití, já nikoli,“ uvedl Warren Buffett na adresu svého jmění, které podle magazínu Forbes aktuálně převyšuje hranici 105 miliard dolarů.


Mathews, Stempel, Reuters
Real-Time Billionaires List, Forbes

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05