Search
Close this search box.

Vstupujeme do „monstrózního“ týdne výsledkové sezóny. Zisky oznámí Apple, Tesla či Microsoft

Poslední lednový týden přinese řadu významných událostí, které výrazně ovlivní dění na finančních trzích. Své výsledky za poslední loňský kvartál postupně oznámí technologičtí giganti v čele s Applem, Teslou, IBM nebo Microsoftem. Kartami také zamíchá zasedání americké centrální banky.


Akcie na newyorské burze zatím nezažívají úplně optimistický začátek nového roku. Technologický index Nasdaq odepsal 13 procent, S&P 500 osm a Dow Jones Industrial Average více než šest procent. Nervozita na trzích navíc stoupá, jelikož se blíží další dvoudenní zasedání Federálního rezervního systému (americké centrální banky).

V právě započatém týdnu ale můžeme být svědky dvou protichůdných tendencí. Na jedné straně své výsledky začnou oznamovat technologičtí giganti, na straně druhé investoři budou ze rtů guvernéra Fedu Jeromea Powella doslova odezírat každé slovo a doufat, že neoznámí nečekané urychlení utažení měnověpolitických šroubů.

Hned v pondělí své výsledky oznámí společnost IBM. Trh očekává meziroční růst zisku o 60 procent, ovšem při současném poklesu tržeb o více než pětinu. Technologický obr ale ve většině kvartálů za poslední dva roky očekávání investorů překonal.

Na IBM v úterý naváže Microsoft. Ten by měl podle expertů zvýšit svůj zisk meziročně o 12 procent, o 17 by pak měly vzrůst jeho tržby na přibližně 50 miliard dolarů. Ve středu pak své výsledky oznámí automobilka Tesla, která už dříve uvedla, že loni překonala odhady týkající se počtu dodaných vozů na trh. Zisk Tesly by se měl zvýšit o 180 procent, tržby asi o polovinu.

V polovině týdne se svým hospodařením v roce 2021 pochlubí také výrobce čipů Intel. Analytici očekávají pokles zisku asi o dvě pětiny a snížení tržeb o přibližně osm procent. Zlatý hřeb tohoto týdne přijde ve čtvrtek, kdy finanční výsledky zveřejní nejhodnotnější společnost světa Apple. Tržby Applu by se měly meziročně zvýšit o šest procent, zisk dokonce o dvanáct.


Kumar, FX Empire
McCormick, Yahoo! Finance


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00