Search
Close this search box.

Vietnamský výrobce automobilů chce na burzu

Automobilová divize největšího vietnamského konglomerátu Vingroup JSC plánuje v příštím roce vstoupit na Wall Street. Společnost VinFast by mohla dosáhnout tržní kapitalizace v objemu několika desítek miliard dolarů.


Vietnamská skupina Vingroup JSC v sobotu oznámila, že chce svou dceřinou společnost VinFast, která se soustředí na produkci automobilů, zalistovat na burzu v New Yorku. Primární veřejná nabídka (IPO) by měla proběhnout ve druhé polovině příštího roku. Během úpisu akcií na burze by si VinFast mohl přijít až na tři miliard dolarů, což by pro celou firmu mohlo znamenat tržní kapitalizaci v objemu kolem 60 miliard dolarů.

Skupina Vingroup rovněž v sobotu podle agentury Reuters oznámila, že za účelem vsutu na Wall Street založila v Singapuru společnost VinFast Singapore, v níž Vingrop bude držet rozhodující podíl akcií. Vingroup také zahájila fundraisingovou kampaň, v níž chce globální investory přesvědčit, aby do VinFast ještě před vstupem na burzu investovali nejméně miliardu dolarů.

VinFast je první ryze vietnamský výrobce automobilů, který se prozatím soustředí na produkci vozidel převážně se spalovacím motorem. Nicméně v jeho plánech je proniknout na americký trh, kde chce zákazníky oslovit s nabídkou elektrických vozů zejména v segmentu SUV. Chce tak nabídnout alternativu k elektromobilům americké provenience, zejména značek Tesla a General Motors.

Společnost VinFast zároveň stanovila cíl, podle kterého by chtěla už v příštím roce dosáhnout produkce 42 tisíc elektromobilů, což je o 15 tisíc více, než byl její předchozí plán, uvedla agentura Reuters.


Coghill,
Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00