Search
Close this search box.

Nejsou důležité výsledky, nýbrž očekávání. Své o tom ví streamovací platforma Netflix

Svět akciových investorů bývá někdy až přehnaně krutý. To, když zveřejněné výsledky nejsou po chuti trhu, které očekávaly něco lepšího, než nakonec přišlo. „Obětí“ nenaplněných očekávání se nyní stala streamovací platforma Netflix, které se podařilo podstatně zvýšit zisk i počet nových předplatitelů.


Přestože Netflix ve čtvrtek oznámil růst počtu předplatitelů i zvýšení zisku na akcii (dokonce o více než 50 procent), jeho výsledky za poslední loňský kvartál byly pro investory zklamáním. Akcie zareagovaly poklesem o téměř 12 procent. Jak je něco takového vůbec možné?

Může za to očekávání, které se nedočkalo naplnění v realitě. Portál Yahoo! Finance porovnal oznámené a očekávané výsledky Netflixu za poslední tři měsíce roku 2021. Zisk na akcii dosáhl 1,33 dolaru, přičemž tržní konsensus byl 0,88 dolaru. Tržby Netflixu dosáhly 7,71 miliardy dolarů, což je navlas shodné s očekáváním expertů. A čistý přírůstek předplatitelů dosáhl 8,28 milionu, což bylo o cca 150 tisíc více, než předpokládal trh.

Akcie Netflixu poslalo dolů až další oznámené číslo, které se ale týkalo výhledu streamovací služby na první letošní čtvrtletí. Netflix totiž předpokládá, že mezi lednem a březnem 2022 mu přibude 2,5 milionu nových zákazníků, což je ale výrazně méně než ve stejném období loňského roku. Jinak řečeno, Netflix sice bude dál získávat nové předplatitele, jen výrazně pomaleji, než tomu bylo před rokem. A taková zpráva stačila k tomu, aby se akcie Netflixu staly předmětem výprodejů.

Přitom se takový vývoj dal očekávat. Netflix je jednou z firem, které z pandemie koronaviru výrazně těžily. Lidé, kteří museli zůstat v karanténě, se často uchylovali k jeho předplacení. S postupným uvolňováním protiepidemických opatření tedy přichází určitý útlum zájmu o tuto streamovací službu. Nic divného, jedeme dál.


Semenova,
Yahoo! Finance


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00