Search
Close this search box.

Ve Spojených státech zahájí obchodování první bitcoinový fond. Od regulátora dostal zelenou

Americká Komise pro cenné papíry posvětila start prvního fondu pro obchodování bitcoinových futures. Svou činnost by měl zahájit v průběhu tohoto týdne. Cena Bitcoinu v reakci vystoupala nad 60 tisíc dolarů.


Investorům, které sice láká obchodování s Bitcoinem, ale z nějakého důvodu sdílí obavy, se pravděpodobně už tento týden otevře zcela nový způsob, jak do nejrozšířenější digitální měny investovat. Společnost ProShares totiž v pátek 15. října získala povolení od americké Komise pro cenné papíry ke spuštění ETF fondu pro obchodování bitcoinových futures.

Příznivci investic do Bitcoinu věří, že jeho obchodování formou ETF fondu (Exchange-traded Fund) zvětší přístupnost Bitcoinu širší investorské veřejnosti. Podle Jamese Seyffarta, analytika agentury Bloomberg je to však jen předzvěst příchodu dalších kryptoměnových ETF fondů, které nebudou obchodovat jen s futures, ale také na spotovém trhu.

Šéf poradenské společnosti ETF Store Nate Geraci pro portál CoinDesk.com uvedl, že jde o první krok na cestě k budování mostu mezi tradičním finančním světem a digitálním investorským prostředím. „Je to povzbuzující znamení, že Komise pro cenné papíry nemá problém s tím, aby se mainstreamoví investoři snadněji dostali k investicím právě do Bitcoinu,“ sdělil Geraci.

Společnost ProShares je sice první, kdo s návrhem na spuštění bitcoinového ETF fondu uspěl, myšlenka na takový fond se objevila už dříve. V roce 2013 žádost o spuštění bitcoinového ETF fondu Komisi pro cenné papíry podali známí bitcoinoví miliardáři a někdejší olympionici, bratři Winklevossovi. Tenkrát ale neuspěli.Nikhilesh De, Nelson,
CoinDesk.com


Jak obchodovat s akciemi?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář JAK OBCHODOVAT S AKCIEMI. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05