Search
Close this search box.

Tilray a Aphira. Jaký je výhled konopného gigantu měsíc od dokončení fúze?

Kanadské společnosti Tilray a Aphira před měsícem oznámily dokončení fúze a vznik největšího hráče na globálním konopném trhu s tržní kapitalizací kolem 8 miliard dolarů. Na trhu bude dále fungovat pod názvem Tilray a podle analytiků ho čeká velká budoucnost.

Pokud bychom sečetli loňské tržby společností Tilray a Aphira, dostaly bychom sumu blížící se 900 milionům kanadských dolarů. To je skoro o tři čtvrtiny více než příjmy dosavadního lídra trhu, společnosti Canopy Growth. Fúze Tilray a Aphira tak jen dokazuje, o jak významnou transakci z hlediska globálního konopného trhu šlo.

Podle analytiků má nově vzniklá společnost Tilray před sebou velkou budoucnost. Už dnes totiž pěstuje léčebné konopí v mnoha zemích světa, a to nejen v Severní Americe, ale také v Evropě. Tam úspěšně pronikla na německý trh, který představuje vůbec největší odbytiště léčebného konopí v celé Evropské unii.

Tilray se ale v současnosti soustředí především na Spojené státy, kde postupně dochází k legalizaci konopí, což skýtá řadu nových příležitostí pro expanzi firmy. Ale nejen tam. Odhaduje se, že globální trh s konopím se do roku 2026 zvětší více než čtyřikrát oproti současnému stavu. Zatímco v minulém roce se na celém světě na legálním trhu prodalo konopí za 20,5 miliardy amerických dolarů, do pěti let má tento objem přesáhnout 90 miliard.

Analytici jsou proto přesvědčeni, že v současné době panují dobré podmínky pro nastoupení dlouhé pozice u akcií společnosti Tilray. Ty se dnes obchodují za cenu mírně pod 17 amerických dolarů, experti se shodují, že do konce letošního roku by se jejich hodnota mohla zvýšit o 20 až 25 procent. Proto je doporučují držet a průběžně dokupovat.


Linnane, Marketwatch.com
Mahaney, Yahoo! Finance
Shah, MarketRealist.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00