Search
Close this search box.

Taiwan Semiconductor a jeho smělé plány na rok 2022 jsou doslova šokující

Akcie Taiwan Semiconductor Manufacturing, známé pod zkratkou TSMC, ve čtvrtek prudce vzrostly. Firma nedávno oznámila výsledky za čtvrtý kvartál, které překonaly odhady Wall Streetu, a co je možná důležitější, že společnost TSMC sdílela i působivé detaily o svých plánech na rok 2022. Máme se na co těšit?  


Vzhledem ke celosvětovému nedostatku polovodičů není žádným překvapením, že hospodářské výsledky TSMC za třetí kvartál vynikaly. Silná poptávka po 5 nanometrových čipech poskytla společnosti provozní pákový efekt, který ji pomohl zvýšit provozní marži na 41,7 %.  

Pokud jde o stávající první kvartál, finanční ředitel Wendell Huang uvedl, že investoři mohou očekávat postupné zvyšování výnosů a marží, podpořené oživením poptávky ze strany automobilového průmyslu. Pozornost investorů však ve čtvrtek upoutaly právě výdajové plány na rok 2022. Jednoduše řečeno, pokud si myslíte, že 30 miliard dolarů, které TSMC utratilo v roce 2021 na kapitálové výdaje je hodně, tak ano. 

Huang dále uvedl, že TSMC každý rok zvyšuje kapitálové výdaje, aby tak mohl v následujících letech podpořit budoucí růst. TSMC je tak součástí strukturálního nárůstu poptávky po polovodičích, jejichž růst podporují zejména megatrendy budoucnosti jako jsou HPC aplikace a 5G technologie.  

Ale velké kapitálové výdaje jsou pro TSMC zcela zásadní, aby si tak dokázal udržet dominantní pozici v sektoru polovodičů – hlavně před klíčovými rivaly jako je Samsung nebo Intel, jelikož vznikající nové produkty budou i nadále zvyšovat poptávku po čipech.  


John Rosevear  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00