Search
Close this search box.

Společnost Procter & Gamble by mohla v následujícím roce vyplatit akcionářům 16 miliard dolarů

Procter & Gamble odvedl vynikající práci, když vyplácel dividendy svým akcionářům za poslední tři roky a v příštím roce se neočekává, že by tomu bylo jinak. Vedení pro rok 2022 vidí pozitivní výhledy a zároveň akceptuje výzvy, které před nimi stojí.  


Koronavirus se stále šíří, a to i přesto, že se již rozdalo po celém světě přes více než 6 miliard dávek vakcín. Pandemie zasáhla a způsobila tak ve výrobních střediscích a dalších významných strategických lokalit nedostatek dodávek všeho, od produktů až po pracovní sílu. 

I přes tyto těžké časy je Procter & Gamble přesvědčen o tom, že dokáže zajistit nadprůměrný růst příjmů a zisků, a zároveň tak vyplatit svým akcionářům dividendy v hodnotě 16 miliard dolarů. 


Procter & Gamble vyplatí akcionářům dividendy

Překvapivě by 16 miliard dolarů v hotovosti vrácených akcionářům znamenalo pokles oproti předchozímu roku, kdy částka byla ve výši 19,3 miliardy dolarů. 

Celková distribuce hotovosti bude rozdělena zhruba rovnoměrně mezi dividendy ve výši 8 miliard dolarů a zpětné odkupy akcií budou někde v rozmezí 7 až 9 miliardami dolarů.   

V nadcházejícím roce bude odhadovaný růst příjmů v rozmezí 2 % až 4 % a růst zisku na akcii o 6 % až 9 %. Tento růst příjmů by byl obzvlášť působivý vzhledem k 7,3 % nárůstu v loňském roce, což byl i jeho nejvyšší růst za posledních deset let. 

Pandemie sice narušila chod většině společností, ale Procter & Gamble se s tím dokázal úspěšně poprat. 

Avšak zisky by se mohly v roce 2022 potenciálně zvrátit, jelikož společnost plánovala zvýšení cen svých produktů, aby mohla tak kompenzovat inflačnímu tlaku, kterému čelí. 

To znamená, že konkurence bude též navyšovat ceny svých produktů, protože budou čelit podobnému cenovému tlaku. Kromě toho by mohlo dojít ke snížení zisků pro celé výrobní odvětví a je velmi nepravděpodobné, že by se to realizovalo v době omezení dodávek. 


Vyplatí se tedy nakoupit akcie Procter & Gamble? 

Procter & Gamble se obchoduje s poměrem P/E 25 a nabízí výnos z dividend ve výši 2,38 %. Plánované zpětné odkupy akcií by měly přispět k tomu, že se ceny akcií dostanou pod její tržní hodnotou, a zároveň vedení může kdykoliv zasáhnout a přikoupit akcie, pokud její ceny klesnou. 

Za posledních pět let společnost Procter & Gamble dokázala investorům zhodnotit investice ve výši 81 %, a to včetně pravidelně vyplácených dividend. 

Jak obchodovat s akciemi?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář JAK OBCHODOVAT S AKCIEMI. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00