Search
Close this search box.

Kupujte akcie aerolinek, radí analytik Morgan Stanley. Prý je teď ten správný čas

Koronavirová pandemie sice neustupuje tak rychle, jak se možná s příchodem vakcín čekalo, nicméně aerolinky mají před sebou poměrně pozitivní výhled. Myslí si to Ravi Shanker, analytik americké investiční banky Morgan Stanley.


Zřejmě nejvýznamnější pozitivní zprávou pro celý letecký sektor je dřívější vyjádření amerického prezidenta Joea Bidena, že do Spojených států budou opět moci cestovat lidé ze zahraničí. USA totiž přerušily téměř veškerý letecký provoz se zahraničím před přibližně rokem a půl. Od té doby mohou do Spojených států cestovat jen osoby pracující pro vládu nebo další lidé, na které se vztahují výjimky. Do USA by od listopadu mohli začít znovu létat cizinci, a to ti, kteří budou plně očkovaní.

Další argument pro investice do akcií leteckých společností, který Ravi Shanker předkládá, je, že ten nejhorší dopad pandemie mají aerolinky už za sebou, respektive že propad vrcholil ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Nyní tak podle něho už cesta vede jedině vzhůru.

A v neposlední řadě se dá předpokládat, že postupné odstraňování restrikcí na mezinárodní turistický ruch v překladu znamená velmi silný výhled pro roky 2022 a 2023. Lidé po celém světě budou chtít dohnat jakési „cestovatelské manko“, které u nich kvůli pandemii koronaviru nastalo.

Ne všichni ale Shankerův optimismus sdílejí. Například Andrew Didora, analytik Bank of America, nabádá k opatrnosti při investicích do akcií leteckých společností. „V našich výhledech jsme opatrní,“ uvedl. Roli totiž může hrát i to, že ceny letenek zřejmě porostou, což může celkovou obnovu odvětví značně zpomalit. A podle Didory je také nutné pečlivě zvažovat, akcie kterých leteckých společností pořizovat, a spíše sázet na ty zavedené.


Sozzi,
Yahoo! Finance

Zvažujete investici do rekreačních bytů?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář INVESTICE DO REKREAČNÍCH BYTŮ V TÁLE. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Jak by mohla umělá inteligence změnit způsob, jakým kupujete nebo prodáváte svůj další dům

23. 5. 2024

|

2:55

Akcie Live Nation klesají na základě zpráv, že americký ministerstvo spravedlnosti se pokusí o její rozdělení kvůli antimonopolnímu procesu

23. 5. 2024

|

1:23

Sněmovna reprezentantů schválila historický zákon o kryptoměnách. Proč je to „obrovský krok vpřed“.

23. 5. 2024

|

0:29

DuPont je nejnovější průmyslový gigant, který se rozděluje na několik veřejných společností

23. 5. 2024

|

0:07

Akcie Moderny a jiných vakcín rostou, poté co USA a Austrálie hlásí nové případy ptačí chřipky.

22. 5. 2024

|

23:32

Nvidia ohlašuje rozdělení akcií a překračuje očekávání trhu svými tržbami

22. 5. 2024

|

22:32

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00