Search
Close this search box.

Solana: Kryptoměna, která zažívá divokou jízdu. Nastal čas na investici?

Solana je jedna z nejnovějších kryptoměn, která poslední dobou zažívá explozivní růst, přičemž se její cena za poslední rok zvýšila o téměř 10 000 %. Někteří krypto nadšenci ji přezdívají jako “klon Etherea”, jelikož sdílí mnoho podobností se svým větším konkurentem, ale Solana je podstatně rychlejší než Ethereum.  


Pro Solanu posledních pár týdnů bylo krušných, protože jeho cena klesla. V současné době je její hodnota o 40 % nižší, než tomu bylo v listopadu. Poslední dobou Solana čelí četným výzvám, které by mohly způsobit to, že její hodnota klesne ještě níže.  

Pro dlouhodobé investory však mohou být poklesy skvělou příležitostí k nákupu. Když nakupujete v době, kdy jsou ceny nižší, můžete tím tak získat fantastickou investici za slevu. Znamená to ale nutně, že nastal čas nakoupit Solanu?  Proč klesá cena Solana?  

Pokles ceny u Solana nemusí mít nic společného se samotnou kryptoměnou. V posledních několika týdnech zaznamenal trh s kryptoměnami pokles, včetně populárních kryptoměn jako je Bitcoin nebo Ethereum.  

Solana taktéž zažila několik významných nezdarů, které mohly ovlivnit její konečnou cenu. Blockchain údajně utrpěl díky kybernetickému útoku DDos, který zpomalil jeho výkon. Není to poprvé, co Solana zažila tyto útoky, jelikož v září se odehrál podobný scénář, který doslova přerušil provoz ekosystému asi na 17 hodin.  

Investiční společnost Greyscale zaznamenala bezpečnostní rizika u Solana, a zároveň dále vysvětlila, že Solana používá technologii blockchain, která není široce využívána, a může být náchylnější k online útokům.  Je tedy Solana vhodnou investici? 

I přesto, že tyto kybernetické hrozby jsou znepokojivé, není žádným překvapením, že tyto útoky budou každým dnem přibývat, kvůli masivnímu objemu peněz, které kolují v ekosystému kryptoměn. Pro investora to znamená jediné, zvážit to, jak velké riziko je schopen podstoupit, než se rozhodne investovat.  

Solana má své světlé stránky, a mohla by být solidním konkurentem Etherea. Využívá totiž ověřovací protokol proof-of-history, který je podobný metodě proof-of-stake, ale je mnohem efektivnější. Tento protokol má za následek to, že její síť je neuvěřitelně rychlá a je rozhodně rychlejší než u většiny kryptoměn.  

Pokud bude Solana schopna zlepšit a vyřešit její bezpečnostní slabiny, a efektivně zabraňovat budoucím útokům, mohla by tak být zajímavou dlouhodobou investicí. Nikdo však s jistotou neví, co přinese budoucnost. Zda je Solana dobrou investicí či ne, bude záležet čistě na tom, jak optimisticky se díváte na její potenciál, a jak velké riziko jste schopni snést.  

Pokud jste investor, který toleruje vyšší míru rizika, pak by pro vás Solana mohla být nadějí, které v budoucnu přinese impozantní zisky.  Katie Brockman  
The Motley Fool   


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05