Search
Close this search box.

Reddit uzavřel smlouvu s OpenAI

Společnost Reddit Inc. uzavřela partnerství se společností OpenAI, které přinese její obsah do chatbota ChatGPT a dalších produktů a zároveň pomůže společnosti Reddit přidat nové funkce umělé inteligence do jejích fór.

zdroj: shutterstock.com

Akcie společnosti Reddit, která v březnu provedla primární veřejnou nabídku akcií, po tomto oznámení vyskočily v pozdním obchodování až o 15 %.

Dohoda umožní nástrojům umělé inteligence společnosti OpenAI lépe porozumět obsahu Redditu a lépe jej prezentovat, zejména pokud jde o aktuální témata, uvedly společnosti ve čtvrtek ve společném prohlášení. Dohoda umožňuje společnosti OpenAI zobrazovat obsah Redditu a trénovat systémy AI na datech svého partnera.

Reddit také nabídne svým uživatelům nové nástroje založené na umělé inteligenci postavené na modelech vytvořených společností OpenAI, která bude na stránky svého partnera umisťovat reklamy. Finanční podmínky dohody nebyly zveřejněny.

Obsah Redditu je již dlouho oblíbeným zdrojem tréninkových dat pro tvorbu modelů AI – včetně modelů OpenAI. Minulý týden Reddit zveřejnil nové zásady upravující používání jeho dat, které jsou součástí snahy o zvýšení příjmů prostřednictvím licenčních smluv s vývojáři umělé inteligence a dalšími společnostmi.

„Naše data jsou nesmírně cenná,“ řekl výkonný ředitel Steve Huffman na technologickém summitu agentury Bloomberg na začátku tohoto měsíce. „Zaznamenáváme o ně obrovský zájem.“

Hledání nových příležitostí k vydělávání peněz bylo součástí nabídky společnosti Reddit v období před jejím vstupem na burzu. Společnost také v lednu podepsala dohodu se společností Google ze skupiny Alphabet Inc. v hodnotě 60 milionů dolarů o pomoci při trénování velkých jazykových modelů, což je technologie, na níž je založena generativní umělá inteligence.

Huffman dříve odmítl hovořit o konkrétních podmínkách dohody se společností Google, ale uvedl, že typické podmínky mohou upravovat, jak dlouho se může shrnutí Redditu zobrazovat ve vyhledávání Google nebo zda musí držitel licence zobrazovat značku Redditu ve výsledcích generovaných umělou inteligencí. Sociální síť se sídlem v San Francisku podepsala licenční smlouvy v celkové hodnotě 203 milionů dolarů s dobou platnosti od dvou do tří let a jedná o uzavření dalších licenčních smluv.

Společnost OpenAI zase stále častěji navazuje partnerství s mediálními společnostmi, které jí pomáhají trénovat její systémy umělé inteligence a zobrazovat více obsahu v reálném čase v rámci jejího chatbota. Výrobce ChatGPT uzavřel tento měsíc smlouvy s Dotdash Meredith a v dubnu s Financial Times.

ZDROJ: YAHOOFINANCE.COM

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05