Search
Close this search box.

S prodejem akcií jsem téměř hotov, oznámil Elon Musk. A Tesla zpevnila o 7,5 procenta

Nejbohatší člověk planety Elon Musk vyslal poměrně silný signál finančním trhům. Jeho nedávný závazek prodat desetinu svého podílu v Tesle je prý téměř splněný. Akcie nejhodnotnější americké automobilky zareagovaly prudkým růstem.


Elon Musk doposud prodal akcie Tesly v hodnotě převyšující 14 miliard dolarů. A ve středu oznámil, že už jich na trhu nabídne jen málo, protože jeho závazek ze začátku listopadu je téměř splněný. „Prodal jsem dost akcií, abych se dostal přibližně na 10 procent mého podílu. Snažil jsme se být skutečně mimořádně doslovný,“ uvedl Elon Musk v rozhovoru pro satirický web Babylon Bee.

Později však své vyjádření korigoval a zmínil, že „ještě několik tranší zbylo, ale už má téměř splněno“. Na Muskova slova začaly reagovat akcie automobilky Tesla. Jejich hodnota se během středečního obchodování zvýšila o 7,5 procenta a po více než měsíci se tržní cena akcií Tesly dostala nad tisíc dolarů.

Do vymazání ztrát způsobených tweetováním Elona Muska jim však chybí ještě více než 200 dolarů, tedy něco kolem 20 procent. Na začátku letošního listopadu se totiž akcie Tesly vyšplhaly na úroveň 1229 dolarů a poté začaly poměrně prudce ztrácet. Elon Musk totiž nechal na Twitteru uživatele hlasovat, zda má 10 procent svého podílu v Tesle prodat. Většina uživatelů na otázku reagovala kladně a prodej Muskovi doporučila.

Tesla od té doby postupně ztratila skoro 27 procent své hodnoty a teprve po Muskově tweetu otočily svůj vývoj směrem k vyšším úrovním. Zdá se tedy, že investoři se ocitli uprostřed příležitosti k dokoupení akcií Tesly, protože jejich aktuální cena je poměrně výhodná.


Hyunjoo Jin,
Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00