Search
Close this search box.

Akcie Novavaxu vyskočily téměř o desetinu. Firma podala ke schválení vakcínu proti SARS-CoV-2

Americká farmaceutická společnost Novavax předložila Světové zdravotnické organizaci žádost o schválení vakcíny proti koronaviru pro emergentní použití. S jejím podáváním se počítá v Indii, ale i dalších zemích jihovýchodní Asie.


Novavax Světovou zdravotnickou organizaci oslovila společně s indickou organizací Serum Institute of India, a to na základě předchozího podání indickým úřadům, které mají na starosti schvalování vakcín, léků a léčivých přípravků.

„Dnešní předložení žádosti o schválení naší vakcíny k rukám Světové zdravotnické organizace pro emergentní použití je důležitým krokem na cestě k urychlení přístupu k očkovací látce i její distribuce v zemích, které ji nutně potřebují,“ uvedla společnost Novavax v tiskovém prohlášení.

O tom, že biotechnologická společnost Novavax, vakcínu vyvíjí, se hovoří už řadu měsíců, nyní tedy několikaměsíční úsilí dospělo ke hmatatelnému výsledku. Společnost Novavax se z důvodu dlouhotrvajícího vývoje vakcíny dostávala pod stále větší tlak.

Nyní však nejen opadl, ale oznámení o předložení vakcíny ke schválení vyvolalo „poprask“ na akciových burzách. Novavax totiž v New Yorku bezprostředně po zveřejnění informace o podání žádosti o schválení vakcíny vyskočily o více než 11 procent. Zatímco ve středu uzavřely na úrovni kolem 232 dolarů, během čtvrtečního dopoledne vyšplhaly na bezmála 260 dolarů. Nakonec uzavřely na ceně 257,30 dolarů, což je o necelých 11 procent více než ve středu.


Zernov, Yahoo! Finance
Wack, Marketwatch.com


Zvažujete investici do rekreačních bytů?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář INVESTICE DO REKREAČNÍCH BYTŮ V TÁLE. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05