Search
Close this search box.

Robinhood míří na burzu. Tržní kapitalizace může dosáhnout 35 miliard dolarů

Platforma pro rychlé a jednoduché investování Robinhood vstoupí příští týden na newyorskou burzu. K prodeji nabídne 55 milionů akcií a bude součástí technologického segmentu Nasdaq.


Upisovací cena akcií se bude nacházet mezi 38 a 42 dolary za kus. Pokud se akcie podaří prodat na horní hranici intervalu, bude to pro společnost Robinhood znamenat tržní kapitalizaci 35 miliard dolarů. Finální rozhodnutí o nabídkové ceně má padnout 28. července a platforma pro zprostředkování investic na finančním trhu vstoupí na burzu o den později.

Platforma Robinhood byla založena v roce 2013 a nabízí zprostředkování obchodů na finančních trzích bez poplatků. Mezi její konkurenty patří například TD Ameritrade, Fidelity Investments nebo Interactive Brokers Group. Také tyto platformy nabízejí možnost obchodovat na burzách bez poplatků.

Primární veřejná nabídka (IPO) má být dostupná všem zájemcům. Asi 35 procent akcií, které budou při IPO nabídnuty, Robinhood ponechá zájemcům o koupi z řad svých klientů, zbytek bude možné nakupit i jinými cestami.

Drtivá většina akcií bude nově vydaných, zakladatelé společnosti Robinhood Vladimir Tenev a Baiju Bhatt mají každý prodat po 1,25 milionu akcií. Po vstupu na burzu Tenevovi zůstane 26,3 procenta hlasovacích práv, Bhatt si ponechá 39 procent.


Beltran,
Barron´s

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05