Ve středu se cena Bitcoinu vyhoupla o více než 3 %, což je doposud nové historické maximum a zatím se jeho hodnota ustálila na hodnotě ve výši 66 000 amerických dolarů.
Komentáře uznávaného manažera hedgeových fondů a debut nového ETF fondu ProShares Bitcoin Strategy pravděpodobně měly vliv na pohyby cen u Bitcoinu.
Co se to vlastně děje?
Miliardář a manažer hedgeového fondu Paul Tudor Jones se domnívá, že většina investorů podceňují hrozbu v podobě inflace. „Problémem číslo jedna, kterému investoři čelí je bezpochyby inflace, která není přechodným jevem”, řekl Jones během rozhovoru s CNBC.
Dále řekl, že inflace je pravděpodobně největší hrozbou pro finanční trhy, ale obecně je to problém pro společnost. Biliony dolarů vynaložené na stimulační opatření související s koronavirem vedou k trvalému růstu cen a služeb.
Podle Jonese současná míra inflace může omezit kupní sílu spotřebitelů, vyvíjet tlak na zisky podniků a snižovat tak návratnost investic s pevným příjmem, jakou jsou dluhopisy.
Otázka tedy zní: Jak se proti inflaci efektivně bránit? Pro Jonese lze jednu z odpovědí na tuto otázku nalézt právě na trzích s kryptoměnami. Bitcoin, který má omezenou nabídku coinů (celkem se má vytěžit jen 21 milionů bitcoinů), považuje Jones za efektivní zajištění proti inflaci, v některých ohledech předčí i tradiční protiinflační nástroj jako je zlato.
Čeká kryptoměny zářná budoucnost?
Jones začal komentovat situaci až po spuštění ETF fondu ProShares Bitcoin Strategy, který se začal veřejně obchodovat už v úterý.
Fond obchodovaný na burze zaměřený na bitcoiny je koncipován tak, aby investorům usnadnil zachovat jejich pozice s kryptoměnami na stávajících investičních účtech, aniž by museli zakládat a udržovat nové účty na burzách digitálních aktiv.
Spuštění tohoto ETF fondu bylo oslavováno jako vítězství pro kryptoměny, které dlouhodobě usilovali o legitimitu mezi regulačními úřady a profesionálními investory.
The Motley Fool