Search
Close this search box.

Proč se cena Bitcoinu vyhoupla na nové maximum?

Ve středu se cena Bitcoinu vyhoupla o více než 3 %, což je doposud nové historické maximum a zatím se jeho hodnota ustálila na hodnotě ve výši 66 000 amerických dolarů. 


Komentáře uznávaného manažera hedgeových fondů a debut nového ETF fondu ProShares Bitcoin Strategy pravděpodobně měly vliv na pohyby cen u Bitcoinu. 


Co se to vlastně děje? 

Miliardář a manažer hedgeového fondu Paul Tudor Jones se domnívá, že většina investorů podceňují hrozbu v podobě inflace. „Problémem číslo jedna, kterému investoři čelí je bezpochyby inflace, která není přechodným jevem”, řekl Jones během rozhovoru s CNBC. 

Dále řekl, že inflace je pravděpodobně největší hrozbou pro finanční trhy, ale obecně je to problém pro společnost. Biliony dolarů vynaložené na stimulační opatření související s koronavirem vedou k trvalému růstu cen a služeb. 

Podle Jonese současná míra inflace může omezit kupní sílu spotřebitelů, vyvíjet tlak na zisky podniků a snižovat tak návratnost investic s pevným příjmem, jakou jsou dluhopisy. 

Otázka tedy zní: Jak se proti inflaci efektivně bránit? Pro Jonese lze jednu z odpovědí na tuto otázku nalézt právě na trzích s kryptoměnami. Bitcoin, který má omezenou nabídku coinů (celkem se má vytěžit jen 21 milionů bitcoinů), považuje Jones za efektivní zajištění proti inflaci, v některých ohledech předčí i tradiční protiinflační nástroj jako je zlato. 


Čeká kryptoměny zářná budoucnost? 

Jones začal komentovat situaci až po spuštění ETF fondu ProShares Bitcoin Strategy, který se začal veřejně obchodovat už v úterý. 

Fond obchodovaný na burze zaměřený na bitcoiny je koncipován tak, aby investorům usnadnil zachovat jejich pozice s kryptoměnami na stávajících investičních účtech, aniž by museli zakládat a udržovat nové účty na burzách digitálních aktiv. 

Spuštění tohoto ETF fondu bylo oslavováno jako vítězství pro kryptoměny, které dlouhodobě usilovali o legitimitu mezi regulačními úřady a profesionálními investory. 


The Motley Fool


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00