Search
Close this search box.

Pražská burza ve čtvrtek mírně ztrácela. Většina titulů zamířila k jihu

Hlavní index pražské burzy během čtvrtečního obchodování ztratil 0.14 procenta. Většina akcií skončila v červených číslech, výraznější posílení zaznamenala pouze společnost Colt CZ. Rozporuplný vývoj zaznamenal kurs koruny vůči dolaru a euru.


Pražská burza ve čtvrtek odevzdala část středečních zisků a zakončila obchodování o 0,14 procenta slabší oproti středeční závěrečné úrovni indexu PX. Nejvíce oslabovaly akcie Tatra Mountain Resort, které přišly o 4,76 procenta své hodnoty. Rozhodujícím faktorem oslabující pražské burzy byl však vývoj akcií Erste Bank, které odepsaly více než jedno procento.

V kladném teritoriu zakončila jen trojice titulů z hlavního trhu, a to Colt CZ, jehož akcie zpevnily o 4,54 procenta, Philip Morris (0,23) a Avast (0,14). Akcie energetické skupiny ČEZ, které před několika dny zareagovaly silným růstem na spekulace o možném rozdělení společnosti, stagnovaly na úrovni 1090 korun.

Rozporuplně se vyvíjel kurs koruny vůči euru a dolaru. Zatímco v porovnání s americkým dolarem koruna téměř o tři desetiny procenta zpevnila (na 23,028 koruny za dolar), vůči euru ztratila osm setina procenta a obchodovala se těsně pod 24,70 koruny za euro. Obchodování s korunou bylo podle analytiků poklidné, jelikož nepřicházely téměř žádné zprávy z tuzemské ekonomiky.

Naopak příští týden bude na ekonomické události poměrně bohatý. Zřejmě nejočekávanější bude předběžný odhad vývoje hrubého domácího produktu za první letošní kvartál, který Český statistický úřad zveřejní v úterý 31. května. Začátkem června také vydá statistiku trhu práce za duben.


-red-,
Patria.cz


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00