Search
Close this search box.

Posílí technologický gigant Samsung v biotechnologiích? Vyjednává o koupi společnosti Biogen

Jihokorejský technologický obr Samsung chce posílit svou pozici v biotechnologickém byznysu. Vyjednává totiž s akcionáři americké biotechnologické společnosti Biogen o její koupi. Pokud obchod proběhne, půjde o největší zámořskou akvizici, kterou kdy korejská firma podnikla. Akcie Biogenu prudce posílily.


Nejhodnotnější jihokorejská společnost a jedna z největších technologických firem světa Samsung začala vyjednávat se zástupci americké biotechnologické společnosti Biogen o jejím nákupu. S odkazem na deník Korea Economic Daily to uvedla agentura Reuters.

Podle americko-britské společnosti Refinitiv Samsung za Biogen nabízí více než 42 miliard dolarů. To by představovalo prémii ve výši kolem 7,5 miliardy dolarů nad tržní hodnotou, kterou společnost Biogen měla v okamžiku předložení nabídky. Akcie Biogenu však od té doby posílily o 9,5 procenta, a tržní hodnota společnosti tak stoupla na necelých 38 miliard dolarů. To je stále více než 4 miliardy pod cenou, kterou měl nabídnout Samsung.

Zástupci společnosti Biogen odmítli jakkoli komentovat, zda se Samsungem o prodeji jednají. Pokud by však k obchodu skutečně došlo, byla by to největší zahraniční jihokorejská akvizice v historii. Překonala by tu z roku 2016, ve které hlavní roli sehrál rovněž Samsung. Technologický gigant tehdy pod svá křídla získal výrobce elektroniky do automobilů, americkou společnost Harman International Industries. Samsung za ni zaplatil osm miliard dolarů.

Společnost Biogen v červnu představila lék na Alzheimerovu chorobu, který ale vyvolal řadu kontroverzí. A to hlavně kvůli ceně za jednu terapii, která překonala 56 tisíc dolarů. Biogen ji nakonec po silné kritice snížil na polovinu. Biogen má ale ve svém portfoliu celou řadu přípravků pro léčbu neurologických onemocnění a aktuálně jich asi 30 vyvíjí.


Han, Lee, Jeong Song, Korea Economic Daily
Nadeem, Reuters


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00