Search
Close this search box.

Po necelých třech letech McDonald’s prodává jednu ze svých největších akvizic

Když McDonald’s v roce 2019 koupil izraelský startup zabývající se umělou inteligencí, někteří analytici byli zmateni z toho, jak tato akvizice přinese na stůl více Big Maců. Proč se najednou zbavuje jeho největší akvizice?  


Po necelých třech letech oznámil McDonald’s, že prodává jeho divizi Dynamic Yield společnosti Mastercard. Avšak to neznamená, že McDonald’s neoslovila efektivnost umělé inteligence. Co tedy můžeme očekávat?  Umělá inteligence a tržby 

McDonald’s tehdy nakoupil společnost Dynamic Yield za více než 300 milionů dolarů, což z něj dělá největší akvizicí vůbec. Snahou McDonald’s bylo využít umělou inteligenci jako rozhodovací jednotku, které by měla provádět zákazníky nákupním procesem, a nabízet jim produkty, které by v budoucnu mohli koupit, čímž by se maximalizoval prodej.  

Proces byl aplikován u Drive Thru lokalit, objednávkových kiosků a na mobilních aplikacích v rámci upgradů, které činili zhruba 1 miliardovou investici (2019). Některé franšízy však odolávaly tlaku na technologická vylepšení, především kvůli výdajům, které byly částečně dotovány centrálou McDonald’s v Chicagu.   

Jakmile zasáhla pandemie, tento krok vypadal jako geniální strategie. Díky technologii se McDonald’s dokázal odrazit a překonat tak negativní dopady covidu. Zatímco v roce 2020 zisky McDonald’s klesly o 22 % na 4,73 dolarů, společnost se dokázala zotavit a ve druhém kvartálu letošního roku překonala předpandemické tržby o 7 % a vydělal tak 5,9 miliard dolarů.  

V říjnu McDonald’s vykázal růst tržeb o 12,7 % a celkem vydělal 6,2 miliardy dolarů. Mezitím jeho rivalové jako Burger King se potýkali s problémy, jejichž tržby se ve třetím kvartálu snížili o 1,6 %.    Proč se McDonald’s zbavuje AI?  

Vypadá to, že podnikání společnosti McDonald’s je opět v plném proudu, a zdá se, že technologie tomu velmi napomáhají. Proč se ale najednou rozhodl prodat svojí největší akvizici? Finanční reporty Dynamic Yield nebyly zveřejněny, ačkoli McDonald’s má v úmyslu i nadále využívat jeho technologie.  

Jedním z hlavních důvodů, proč se Mastercard rozhodl koupit tento izraelský startup je, že Dynamic Yield má větší potenciál a škálovatelnost při personalizovaných nákupních nabídkách pro obchody v odvětví plateb, kdežto pokud by uvízl kompletně pod křídly McDonald’s, jeho škálovatelnost by se minimalizovala.  


The Daily Upside 
The Motley Fool 


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05