Search
Close this search box.

Pfizer nabídl Indii vakcínu proti koronaviru. O registraci vyjednává přímo s vládou

Pro společnosti Pfizer/BioNTech by vstup na nejlidnatější trh světa s vakcínami proti koronaviru znamenal obrovský byznysový i reputační úspěch. Indie se totiž v pandemii doslova topí a očkování účinnou a bezpečnou látkou je jediná naděje, jak epidemii dostat pod kontrolu.

Výkonný ředitel Pfizeru Albert Bourla před pár dny oznámil, že zástupci jeho společnosti začali jednat s indickou vládou o možnosti dodávat do Indie očkovací látku Comirnaty proti SARS-CoV-2, kterou Pfizer vyvinul s německou společností BioNTech. „O registraci vakcíny jsme v Indii požádali před několika měsíci, ale zatím bohužel bez úspěchu,“ uvedl Bourla začátkem května na Twitteru ve svém videokomentáři.

Pokud jednání o možnosti dodávat Comirnaty do Indie skončí úspěšně, bude to pro Pfizer bezesporu velký obchodní úspěch. Už po prvním letošním čtvrtletí Pfizer zlepšil svůj celoroční výhled tržeb i zisku. Obrat by měl dosáhnout více než 70 miliard dolarů, což je asi o 70 procent více než loni. Vstup na indický trh by tento plán ještě vylepšil.

Pro Pfizer je to rovněž otázka reputace. Indie se nachází ve skutečné pandemické krizi a její zdravotnický systém je přetížený. Poslední studie naznačují, že vakcína firem Pfizer/BioNTech je účinná dokonce i proti takzvané indické variantě viru. Indie také trpí nedostatkem vakcín a obyvatelstvo očkuje jen látkou místního původu a ruskou vakcínou Sputnik V. I to mohou být faktory, které indickou vládu přesvědčí, aby dala Comirnaty zelenou.


Thacker, Economic Times
Lokuwithana, Seeking Alpha
Biswas, BBC.com

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00