Search
Close this search box.

Pandemie covidu vstupuje do další fáze. Které akcie se vyplatí sledovat?

Koronavirová pandemie už pravděpodobně nebude z hlediska byznysu pouhým závodem o to, kdo dříve přijde s jak účinnou a bezpečnou vakcínou, nýbrž která farmaceutická firma představí rovněž účinnou léčbu onemocnění Covid-19.


Doslova šok některým farmaceutickým společnostem pracujícím na vývoji nových vakcín proti koronaviru mohla způsobit zpráva o tom, že americká skupina Merck přišla s nadějným léčivým přípravkem molnupiravir. Ten podle dosavadních klinických testů dokáže snížit riziko hospitalizace a úmrtí na Covid-19 až o padesát procent. Akcie Mercku na informaci zareagovaly růstem asi o desetinu.

Merck ale dal naději také dalším farmaceutickým firmám, které na lék na covid rovněž vsadily. Ukazuje se totiž, že nejen prevence v podobě vakcíny, ale i léčba covidu bude důležitou součástí boje s pandemií. A to je také příležitost pro investory, aby se zorientovali a věděli, na koho dalšího by se mohlo vyplatit vsadit.

Podle agentury Bloomberg se nyní vývojem léku na covid zabývají desítky firem. Z těch větších mezi ně patří zavedené společnosti jako Pfizer, Roche, Atea Pharmaceuticals nebo Shionogi. Všechny mají v plánu představit účinné léky ještě do konce tohoto roku.

V pelotonu najdeme ale také izraelskou biotechnologickou společnost RedHill Biopharma, která rovněž uvedla, že její experimentální terapie vykazuje slibné výsledky v podobě chránění pacientů s covidem před hospitalizací. Bloomberg ve výčtu uvádí ještě britskou společnost Synairgen, která pracuje na léku, který by se mohl užívat pomocí inhalace.

A zapomenout bychom neměli ani na společnosti, o kterých se již hovořilo v minulosti, a které své léky s větším či menším úspěchem představily nebo na nich ještě pracují. Jde zejména o Eli Lilly, Regeneron, Gilead Sciences nebo GlaxoSmithKline.


Vishnoi, Flanagan,
Bloomberg


Jak obchodovat s akciemi?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář JAK OBCHODOVAT S AKCIEMI. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Jak by mohla umělá inteligence změnit způsob, jakým kupujete nebo prodáváte svůj další dům

23. 5. 2024

|

2:55

Akcie Live Nation klesají na základě zpráv, že americký ministerstvo spravedlnosti se pokusí o její rozdělení kvůli antimonopolnímu procesu

23. 5. 2024

|

1:23

Sněmovna reprezentantů schválila historický zákon o kryptoměnách. Proč je to „obrovský krok vpřed“.

23. 5. 2024

|

0:29

DuPont je nejnovější průmyslový gigant, který se rozděluje na několik veřejných společností

23. 5. 2024

|

0:07

Akcie Moderny a jiných vakcín rostou, poté co USA a Austrálie hlásí nové případy ptačí chřipky.

22. 5. 2024

|

23:32

Nvidia ohlašuje rozdělení akcií a překračuje očekávání trhu svými tržbami

22. 5. 2024

|

22:32

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00