Search
Close this search box.

Automobilka Tesla může těžit z Bidenova plánu na modernizaci americké ekonomiky

Americký prezident Joe Biden představil fiskální balíček v objemu dvou bilionů dolarů, z něhož má jít značná část na modernizaci dopravní infrastruktury nebo budování ekosystému pro rozvoj elektromobilů.

Není příliš těžké dovodit, že jedním z beneficientů Bidenova plánu bude aktuálně nejhodnotnější americká automobilka Tesla. Právě infrastruktura je pro rozvoj elektromobility zcela klíčovým faktorem. Bez dostatečně husté sítě dobíjecích stanic a robustní elektrické sítě je postupný odklon od vozidel se spalovacím motorem jen těžko myslitelný.

Přímo na budování ekosystému pro elektromobily má být z Bidenova fiskálního balíku vyčleněno 174 miliard dolarů, což představuje poměrně jasný signál, že nová americká administrativa to s rozvojem elektromobility myslí vážně.

Spojené státy ale elektromobilitu podporují už nyní. A to například prostřednictvím daňových úlev, které mohou v současné době dosahovat třeba až pětiny z pořizovací ceny vozu. Tesla už ale dodává na trh tolik vozidel, že její zákazníci daňové úlevy čerpat nemohou. Podle analytiků je však pravděpodobné, že Joe Biden jakékoli limity odstraní a ten, kdo si bude chtít Teslu pořídit, si část z její ceny z daní odepíše.


Dey, Easton, Bloomberg
Rublin, The Barron’s Daily

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00