Search
Close this search box.

Obavy z kybernetických útoků způsobily růst akcií bezpečnostních společností

Jak už zmínil sir Isaac Newton: na každou akci musí být stejná a opačná reakce. Rusko vede v rámci své invaze na Ukrajinu kybernetickou válku, a proto se vlády a společnosti po celém světě, zejména ty, které se zabývají kritickou infrastrukturou, snaží posílit svůj profil v oblasti kybernetické bezpečnosti.  Válka v digitální éře 


Na Ukrajině byly některé vládní webové stránky zasaženy útoky typu DoS, při nichž jsou hackery řízené roboty používány ke zhroucení webových stránek tím, že je zahltí provozem.  

Ještě větší obavy však vzbuzuje na Ukrajině objevený destruktivní malware zvaný „wiper“, který z infikovaných počítačů maže data a může je kompletně vyřadit z provozu. 

FBI, Agentura pro kybernetickou bezpečnost a bezpečnostní infrastruktury varovaly americké podniky, aby si o víkendu připravily „štíty“, a když se v pondělí otevřely trhy, bezpečnostní firmy už jen sklízely ovoce.  

ETF fond Global X Cybersecurity, který sleduje tento sektor, v pondělí vzrostl o 3,8 % a za poslední tři seance si připsal více než 12 %. Pro srovnání, technologický index Nasdaq 100 vzrostl pouze o 0,3 %.  

Akcie kybernetické společnosti CrowdStrike, která v roce 2016 odhalila zásahy ruských hackerů do serverů DNC, klesly od 1. ledna do 23. února, tedy den před ruskou invazí na Ukrajinu, o 18 %. Od té doby její akcie vyskočily o více než 20 %. Potíže pro Toyotu 


Po podezření na kybernetický útok, který zasáhl jednoho z jejích největších automobilových dodavatelů, Toyota v pondělí uzavřela své japonské továrny. Původce útoku je zatím neznámý, avšak vysocí japonští funkcionáři sdělili listu Financial Times, že se obávají, že šlo o ruskou odvetu za podporu Ukrajiny. Kybernetická válka a dopady 


“Kybernetický sektor je teprve v plenkách, ale už lze vidět, že i malá kybernetická válka má značný dopad na globální finanční trhy,“ řekl listu Financial Times Shlomo Kramer, výkonný ředitel společnosti Cato Networks, která se zabývá cloudovou bezpečností.  


The Daily Upside  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Jak by mohla umělá inteligence změnit způsob, jakým kupujete nebo prodáváte svůj další dům

23. 5. 2024

|

2:55

Akcie Live Nation klesají na základě zpráv, že americký ministerstvo spravedlnosti se pokusí o její rozdělení kvůli antimonopolnímu procesu

23. 5. 2024

|

1:23

Sněmovna reprezentantů schválila historický zákon o kryptoměnách. Proč je to „obrovský krok vpřed“.

23. 5. 2024

|

0:29

DuPont je nejnovější průmyslový gigant, který se rozděluje na několik veřejných společností

23. 5. 2024

|

0:07

Akcie Moderny a jiných vakcín rostou, poté co USA a Austrálie hlásí nové případy ptačí chřipky.

22. 5. 2024

|

23:32

Nvidia ohlašuje rozdělení akcií a překračuje očekávání trhu svými tržbami

22. 5. 2024

|

22:32

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00