Search
Close this search box.

Microsoft podepsal dohodu o investici více než 10 miliard dolarů do obnovitelných zdrojů energie

Společnost Microsoft podepsala dohodu se společností Brookfield Asset Management o investici více než 10 miliard dolarů do rozvoje kapacit obnovitelných zdrojů energie, které pomohou napájet datová centra.

Microsoft budova

zdroj: shutterstock.com

Microsoft podepsal dohodu se společností Brookfield Asset Management o investici více než 10 miliard dolarů do rozvoje kapacit obnovitelných zdrojů energie, které budou sloužit k napájení rostoucí poptávky po umělé inteligenci a datových centrech, oznámily společnosti ve středu. Společnost Brookfield na základě dohody dodá společnosti Microsoft v letech 2026 až 2030 v USA a Evropě 10,5 gigawattů obnovitelné energie. Společnosti dohodu označily za největší smlouvu o nákupu elektřiny uzavřenou mezi dvěma firemními partnery.

Kapacita 10,5 gigawattů obnovitelné energie je třikrát větší než 3,5 gigawattů elektřiny spotřebované datovými centry v Severní Virginii, což je největší trh s datovými centry na světě.

Mluvčí společnosti Brookfield uvedl, že dohoda povede k investicím do obnovitelných zdrojů energie ve výši více než 10 miliard dolarů. Rozsah dohody by se mohl rozšířit o další energetické kapacity v USA a Evropě, jakož i v Asii, Latinské Americe a Indii, uvedly společnosti. Dohoda se zaměří na větrnou a solární energii a nové bezuhlíkové technologie.

USA čelí prudce rostoucí poptávce po elektřině kvůli nástup umělé inteligence, která se shoduje s rozvojem výroby polovodičů a baterií v USA a také s elektrifikací národního vozového parku. Podle dubnového sdělení Wells Fargo Research se očekává, že po deseti letech stabilního růstu vzroste celková spotřeba elektřiny v USA do konce desetiletí o 20 %.

Společnost Microsoft se zavázala, že do roku 2030 bude 100 % její elektrické energie pokrývat nákup energie s nulovými emisemi uhlíku.

ZDROJ: CNBC.COM

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05