Search
Close this search box.

Jak porazit inflaci? Zkuste dividendové akcie

Rozzlobený muž s baseballovou pálkou mlátí symbol procenta. Koncept jak porazit inflaci
Zdroj: shutterstock.com

Inflace se v uplynulém roce stala jednou z hlavních strašáků mezi investory. Investoři tak musí překonávat inflaci, aby jejich investice dávaly dlouhodobě smysl. Naštěstí existují investiční strategie, jak porazit inflaci, abyste překonali těžké časy.  


Jednou z takových investičních příležitostí, která může minimalizovat riziko inflace ve vašem portfoliu, jsou dividendové akcie.

Řada investorů vyhledává společnosti, které pravidelně vyplácejí dividendy, neboť vyhledávají alternativní způsoby, jak generovat pasivní příjem. Neboť to je jeden z investičních přístupů, jak porazit inflaci.

Pokud chcete z těchto akcií vytěžit co nejvíce, stojí za zvážení tzv. reinvestice dividend. Reinvestování umožňuje investorům nakoupit více akcií, které společnost vyplácí.  

Z dlouhodobého pohledu vám investice do stabilních společností, které vyplácejí dividendy, nepochybně napomůžou ukočírovat inflaci. Otázkou však je, které akcie si pořídit?   


Dividendová akcie Johnson & Johnson 

Farmaceutický gigant Johnson & Johnson má za sebou bohatou historii, co se týče dividend.

Zároveň patří do elitního klubu tzv. dividendových králů. Jedná se o firmy, které navyšují výši dividend již nejméně 50 let po sobě.  

Johnson & Johnson v tomto okamžiku poskytuje nadprůměrný výnos ve výši 2,44 %. Poměr hotovostních prostředků činí 48 %, což společnosti poskytuje dostatečný prostor pro zachování udržitelného růstu dividend.  

Jeho historická výkonnost je z pohledu investorů velmi chvályhodná. Lze očekávat, že bude i v budoucnu generovat slušné výnosy.

Aktuálně firma prochází transformací. V listopadu oznámila svůj záměr odprodat svůj spotřební segment, z něhož vzešla řada populárních značek, jako je Listerine nebo Neutrogena.  

Johnson & Johnson působí také na trhu s vakcínami proti koronaviru. Ve třetím kvartále dosáhla z prodeje vakcín tržeb ve výši 502 milionů dolarů. 


Solidní hospodářské výsledky

Vzhledem ke své velikosti a pestré nabídce produktů by Johnson & Johnson měl nadále vykazovat solidní finanční výsledky.

Investoři, kteří chtějí přebít inflaci investováním do vysoce kvalitních akcií, by tuto farmaceutickou firmu neměli přehlížet.  


Zdroj: The Motley Fool 

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05