Search
Close this search box.

Honda chce do tří let dodávat na trh 70 tisíc elektrických SUV. Akcie reagují pozitivně

Japonská automobilka Honda představila ambiciózní plán. Do roku 2024 chce na trh dodávat kolem 70 tisíc elektrických SUV automobilů ročně. Do konce této dekády chce pak jen na americkém trhu prodávat kolem půl milionu elektromobilů každý rok.


Do roku 2040 má pak Honda v plánu prodávat v Severní Americe pouze bezemisní vozidla. Honda chce svou cestu za uhlíkovou neutralitou zahájit modely Prologue a Acura, což jsou SUV elektromobily, jež vyvíjí ve spolupráci s General Motors.

Právě Prologue je model, kterého chce Honda do tří let dodávat jen do Spojených států kolem 70 tisíc kusů ročně. V případě vozu Acura ale japonská automobilka bližší plány nezveřejnila. Ve spolupráci s General Motors Honda plánuje představit do konce této dekády hned několik dalších elektromobilů, které pak bude v Severní Americe i vyrábět.

„Naše strategie spočívá v zaměření se a představení většího podílu hybridních pohonů v našich klíčových modelech. A to v nejbližším termínu,“ uvedl Dave Gardner, viceprezident amerického zastoupení Hondy.

Akcie japonské automobilky na zprávu zareagovaly mírným růstem. Za posledních pět dní zpevnily téměř o dvě procenta, od začátku letošního roku přidaly pětinu. Meziročně jsou akcie Hondy silnější o více než třetinu. Analytici Wall Street doporučují akcie Hondy kupovat. Medián cílové ceny se pohybuje na necelých 39 dolarech, což oproti aktuálnímu kurzu představuje přibližně 27 procentní růstový potenciál.Shepardson, Reuters
Investors Observer, Honda Motor Company Analysis


Zvažujete investici do rekreačních bytů?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST: REKREAČNÍ BYTY V TÁLE. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05