Search
Close this search box.

Fed zřejmě zvýší sazby už v červnu. Těmto technologickým akciím to ale prospěje, tvrdí expert

Lael Brainardová, která je nominovaná na „dvojku“ americké centrální banky, dala najevo připravenost bojovat proti čtyřicetileté inflaci v USA. Úrokové sazby by Federální rezervní systém mohl začít zvyšovat už v březnu.


Takové zprávy obyčejně bývají pro akciové trhy pohromou. Ve skutečnosti si investoři už na proklamace tohoto typu pomalu zvykají a začínají je zakalkulovávat do svých rozhodnutí. Analytik společnosti Evercore ISI Mark Mahaney pro portál Yahoo! Finance vytipoval akcie tří technologických gigantů, kterým dokonce růst úrokových sazeb prospěje.

„Jsou to akcie společností Uber, Amazon a Facebook (Meta),“ uvedl Mahaney v rozhovoru po Yahoo! Finance Live. Podle něho uvedená trojice totiž spojuje přesvědčivé ocenění ze strany investorů a atraktivní fundamenty.

„Facebook je možná nejsnazší volba z těch tří. Obchoduje se na 22násobku svých zisků a myslím, že stále může o 20 až 30 procent růst,“ dodal Mahaney. Podle něho jde o přesně ten typ velké technologické společnosti, která stále disponuje velkým růstovým potenciálem.

Platformu pro zprostředkování osobní, ale i nákladní dopravy Uber Mark Mahaney doporučuje kvůli očekávanému návratu do normálu po koronavirové pandemii. V důsledku toho se bude zvyšovat mobilita obyvatel, což bude pro Uber znamenat růst poptávky po jeho službách. „Uber je příběh obrovského oživení,“ uvedl Mahaney.

Akcie společnosti Amazon Mark Mahaney doporučuje, protože se jedná o stabilní jistotu, která pandemii využila jako příležitost k růstu. „Vidím tam obrovské příležitosti. Ta společnost čelila riziku narušení dodavatelských řetězců, ale uspěla,“ dodal Mahaney s tím, že úspěch bude pokračovat i nadále.


Sozzi,
Yahoo! Finance


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00