Search
Close this search box.

Cristiano Ronaldo a jeho boj s Coca-Colou: Skutečně sestřelil akcie obřího výrobce limonády?

To video obletělo celý svět. Fotbalová superhvězda Cristiano Ronaldo před zahájením tiskové konference k zápasu Portugalska proti Maďarsku odsouvá ze záběru kamer dvě lahve Coca-Coly. A její akcie padají.

Událost, ke které došlo v pondělí odpoledne středoevropského letního času, začala být mnohými médii dávána do souvislosti s oslabením akcií Coca-Coly bezprostředně po otevření burzovního parketu na Wall Street. Jenže, nešlo jen o souhru okolností? Opravdu je Cristiano Ronaldo tak mocný, aby jeho gesto zapříčinilo pokles jedné z nejdéle obchodovaných firem na burze o 1,7 procenta?

Přinejmenším to tak vypadalo, shrňme ale fakta. Americké akcie v posledních dnech hledají jasný směr, hlavní indexy vykazují spíše klesající tendenci. A tento trend si přenesly i do začátku nového obchodního týdne. Dalším faktem je, že Coca-Cola se v pondělí 14. června poprvé obchodovala bez nároku na čtvrtletní dividendu, kterou společnost odsouhlasila ve výši 42 centů.

To znamená, že pondělní pokles akcií Coca-Coly byl dopředu předvídatelný. Navíc v situaci, kdy se držely blízko svého maxima za několik posledních měsíců. Jejich oslabení sice bylo na začátku pondělního obchodního dne o něco hlubší, než činí dividenda, ale to se dá vysvětlit právě dalšími okolnostmi, mezi něž patří již zmíněná špatná nálada na trzích. Akcie navíc poměrně rychle začaly umazávat ztráty. Ronaldo je jistě skvělý fotbalista, ale že by dokázal takto snadno pohnout trhem, je velmi málo pravděpodobné. Příběh je to ale hezký.


Sozzi, Yahoo! Finance

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00