Search
Close this search box.

Co očekávat od Brexitu?

Tento týden dochází k finálním jednání ohledně Brexitu a to silně ovlivňuje několik segmentů trhu. První co bude tento týden na prvním místě, je to britská libra.


Aktuálně hrozí, že pokud se tento týden nedohodne Johnson se zástupci EU na nějakém kompromisu, případně prodloužení přechodného období, což ovšem všichni vylučují dojde k tomu, že od 1 ledna začnou platit cla a to jednoznačně pošle libru dolů.

Trh již očekává, že k dohodě nedojde, takže částečně je to již v trhu započítáno, ale i tak můžeme čekat určitý pokles, pokud by ovšem došlo k opaku, což je méně pravděpodobné tak můžeme čekat rychlý a velký nárust na libře, a to proti všem měnám.

Druhý segment, který bude velmi zasažený jsou akcie a akciové indexy. Njevíce to ovlivňuje britské akcie a hlavně pak je důležité sledovat index FTSE100, který sdružuje 100 největších firem, dále pak to ovšem ovlivňuje ostatní evropské akcie.

Pokud nedojde k dohodě tak stejně jak u Sterlingu dá se očekávat pokles na všechn trzích, pokud se nějakým zázrakem povede dohodnout tak hlavně briské akcie budou stoupat jelikož trh spíše počítá s tím, že se nedohodnou.


Hull,
Bloomberg


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00