Search
Close this search box.

Cílová cena akcií Nvidia stoupla na 350 dolarů. Akcie reagují výrazným posílením

Zdá se, že se akcie výrobce grafických procesorů a čipů nadobro usídlí nad hranicí 300 dolarů. Jednak díky přetrvávajícímu nedostatků polovodičů na trhu, jednak díky analytikům, kteří zvýšili její cílovou cenu.


Výrobce grafických karet a čipů Nvidia se těší obnovenému zájmu investorů. Jen během čtvrtku její akcie posílily na burze v New Yorku o více než tři procenta, za poslední měsíc si pak připsaly skoro 50 procent. Poslední růst je reakcí na upravení cílové ceny analytiky téměř o polovinu. Zatímco doposud byla cílová cena stanovena na 235 dolarů, nový cíl činí 350 dolarů. Akcie Nvidia se přitom ve čtvtrtek obchodovaly nad hranicí 300 dolarů.

„Omezení nabídky přetrvává, společnost Nvidia vidíme jako tu, která je schopna zajistit dostatečnou kapacitu a ze situace těžit,“ uvedla poradenská společnost Oppenheimer. Podle ní Nvidia zůstává globálním lídrem v herním průmyslu a je velmi dobře situována pro případné strukturální změny, který přijdou s rozvojem umělé inteligence.

Christopher Rolland ze společnosti Susquehanna je přesvědčen, že Nvidia je jedna z nejrychleji rostoucích firem v oboru, a to díky rozvoji hned v několika oblastech. „Cloudových službách, autonomních automobilech nebo metaversu,“ uvedl Rolland. Proto si akcie Nvidia prý povedou výrazně lépe než v případě dalších firem v odvětví.


Denton,
Barron´s


Jak začít obchodovat na platformě MetaTrader 5?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář naučte se obchodovat pomocí nástroje MetaTrader 5. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05