Search
Close this search box.

Berkshire za poslední tři měsíce nakoupila nové akcie v hodnotě 51 miliard dolarů 

Warren Buffett se opět zapojuje k akciovému bufetu. Po letech nářků, že akciový trh nabízí málo výnosných aktiv v záplavě předražených titulů, generální ředitel Berkshire Hathaway o víkendu prohlásil, že jeho investiční skupina utratila za první tři měsíce roku 2021 za akcie částku 51 miliard dolarů.  


Největšími nepřáteli samotného Buffetta byly v uplynulých letech soukromé kapitálové fondy a prudce rostoucí akciový trh, díky nimž se soukromé akvizice a nákupy akcií staly pro věštce z Omahy, který dbá na hodnotu, zcela nepřijatelnými. 

Na pravidelné valné hromadě své firmy, která se konala minulou sobotu, měl Buffett tradičně tvrdá slova, která mířila na Wall Street, jež obvinil z toho, že z akciového trhu vytvořil hazardní hernu a z firem „pokerové žetony“. 

Zmínil se také o tom, jak lukrativní bylo toto kasino pro společnost Berkshire. Vzhledem k tomu, že index S&P 500 zaznamenal nejhorší start od roku 1939 a index Nasdaq nejhorší začátek ve své historii, je spousta zuřivých retailových obchodníků, kteří svůj debut na burze datují do loňského roku v záporných číslech. 

Ve vodách teče spousta krve. Buffet též tvrdí, že Berkshire má šanci něco změnit.A proto se rozhodl vsadit na tyto dvě velké sázky:  


Nejdříve ropa. Berkshire výrazně zvýšila svůj podíl ve firmě Chevron. Nyní s hodnotou 25,9 miliardy dolarů je jedním z pěti největších podílů v portfoliu společnosti Berkshire, které má majetek v hodnotě 390 miliard dolarů.  

Podle analytika Jima Shanahana z agentury Edward Jones, Berkshire vsadila na ropný sektor téměř 40 miliard dolarů, pokud započítáme další investice, jako například ve společnosti Occidental, kde má Berskhire zainvestováno 10 miliard dolarů.  


Druhá oblast se týká videoher. Buffett dále prozradil, že vlastní 9,5% podíl (5,6 miliardy dolarů) ve společnosti Activision, která se nyní nachází uprostřed fúze s Microsoftem. Pokud se transakce povede, vyděláme nějaké peníze“, a pokud se nepovede, nic se neděje“ dodal Buffett.  

Buffettův poradce Charlie Munger, proslulý svými finančními hlášky opět nezklamal. Bůh je spravedlivý,“ vyjádřil se Munger k 88 % propadu ceny populární obchodní aplikace Robin Hood od srpna 2021, kdy dosáhla svého maxima. Munger uvedl, že aplikace podporovala riskantní model obchodování a neinformovala dostatečně o poplatcích. 

Na to, co si myslí o společnosti Yuga Labs, tvůrci NFT Bored Ape Yacht Club, která tento víkend prodejem virtuálních nemovitostí nashromáždila kryptoměny v hodnotě 320 milionů dolarů, si budeme muset počkat do příštího čtvrtletního zasedání.  


The Daily Upside  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00