Search
Close this search box.

Automobilka Lucid oznámila, kdy dodá první elektromobily. Akcie prudce rostou

Výrobce elektromobilů Lucid Group ukázal první vozy, které sjely z výrobních linek. Své první majitele by měly najít na začátku října. Akcie Lucid Group začaly v reakci na informace prudce posilovat a přibližně v polovině obchodního dne vystoupaly o 12,3 procenta.


Dlouho očekávaný okamžik je tu. Americká automobilka se sídlem v Kalifornii pozvala média do své arizonské továrny a ukázala výrobní linky, ze kterých má v nejbližších měsících sjet více než 13 tisíc vozů, modelu Lucid Air. Přesně tolik objednávek už Lucid Group dle slov svých zástupců má.

V současné době je ve výrobě 520 luxusních modelů Lucid Air Dream Edition, jejichž prodejní cena má činit 169 tisíc dolarů. Základní model Lucid Air by měl vyjít na 74 tisíc dolarů. Lucid Group chce vzápětí přijít také s výrobou modelů Lucid Grand Touring, Touring a Air Pure. Blíže však společnost termín nespecifikovala.

Společnost Lucid Group uvedla, že její elektromobily budou schopny na jedno nabití ujet až 520 mil (asi 830 kilometrů), což je o 100 mil (160 kilometrů) více než nejbližší konkurent. Za toho Lucid Group považuje automobilku Tesla se svým vozem Model S Long Range.

Akcie Lucid Group v reakci na zveřejněné informace posílily o více než 12 procent, když jejich cena přesáhla 28 dolarů. Ve zbytku obchodního dne pak přišla mírná korekce, ale i tak se denní nárůst držel okolo deseti procent. Tržní kapitalizace společnosti momentálně dosahuje 43,5 miliardy dolarů.


Sumagaysay,
Marketwatch.com


Zvažujete investici do rekreačních bytů?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář INVESTICE DO REKREAČNÍCH BYTŮ V TÁLE. Více informací se dozvíte na webináři!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05