Search
Close this search box.

Americký vývojář analytického softwaru SAS vstoupí na burzu. Chce přitáhnout talenty

Softwarový gigant na poli analytického zpracování dat oznámil, hodlá vstoupit na burzu. Mělo by k tomu dojít do tří let, když zhruba tak dlouho potrvá, než společnost vyhoví standardům stanoveným americkou Komisí pro cenné papíry.


Hlavním motivem společnosti SAS k tomuto kroku je přilákání talentovaných zaměstnanců. Firma jim totiž chce nabídnout mimo jiné opce na své akcie, což je jedním z nástrojů, jak zaměstnance motivovat, aby hodnota společnosti rostla. Zaměstnanci mohou akcie získat a následně je třeba zpeněžit na burze s vysokým zhodnocením.

Majitelé společnosti SAS přitom jen nedávno dostali nabídku na odkoupení firmy společností Broadcom Inc za více než 15 miliard dolarů. Majitelé to ale odmítli. „Mojí největší starostí je, aby společnost dále prosperovala a zachovala se pro budoucnost jako celistvá a nikoli pohlcená jinou firmou,“ řekl v rozhovoru pro agenturu Reuters Jim Goodnight, výkonný ředitel a spoluzakladatel společnosti SAS.

Společnost má podle Goodnighta skvělé jméno. „Nejlepší cestou, jak si ho může zachovat, je, když se stane veřejně obchodovanou,“ dodal. Googdnight a spol. firmu SAS založili v roce 1976. SAS poskytuje sběr a analýzu dat pro své zákazníky ve 147 zemích světa, a to v nejrůznějších odvětvích, včetně bankovnictví, zdravotnictví, maloobchodu nebo průmyslu. Mezi její zákazníky patří více než 83 tisíc firem, vládních úřadů nebo univerzit.Hu, Mehta,
Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05