Search
Close this search box.

Akcie Tesly za jediný den zpevnily o více než osm procent

Akcie americké automobilky Tesly se dostaly na nejvyšší úroveň za posledních osm týdnů. K cenovému růstu přispěla také změna investičního doporučení nebo zvýšení cílové ceny předním americkým analytikem.

Zatímco první dva měsíce letošního roku se akcie Tesly spíše trápily, od začátku března dochází k jejich mírnému zotavování. Nyní se obchodují zhruba o 200 dolarů (asi 35 procent) výše než před měsícem. Jen během úterý akcie Tesly zpevnily o více než osm procent. Zřejmě tak reagovaly na nové investiční doporučení předního amerického analytika Jeda Dorsheimera.

Dorsheimer dosud doporučoval akcie Tesly držet, nyní doporučení zvýšil na kupovat. Současně s tím zvýšil cílovou cenu na 1071 dolarů, což je téměř třikrát více než jeho předchozí cílová cena. Oproti aktuálnímu kursu akcií Tesly je tato cílová cena asi o 40 procent výše.

Pozitivní nálada vůči Tesle mezi investory byla rovněž způsobena blížícím se zveřejněním finančních výsledků automobilky za první letošní kvartál. K tomu má dojít 26. dubna. Trh zřejmě očekává, že výsledky budou lepší než za poslední loňské čtvrtletí. Nasvědčují tomu také údaje o dodaných automobilech, které překonaly odhady.


Root, Barron´s
TipRanks, Yahoo! Finance

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00