Search
Close this search box.

Trojice akcií, na kterých sedí Warren Buffett a které mu dávají solidní příjem

Americký miliardář Warren Buffett je pro mnohé investorským vzorem. Jeho strategie je pozoruhodná. Akvizice Buffettova impéria Berkshire Hathaway zasahují do nejrůznějších odvětví, čímž disponuje vybalancovaným investičním portfoliem.


Je známo, že Warren Buffett sází jak na tradiční akcie jako Coca-Cola, tak na inovativní start-upy a nebrání se ani investicím do moderních zdravotnických technologií. Příkladem je společnost Organon, která patří do rodiny biotechnologických společností. Organon se zaměřuje na vývoj a produkci biosimilárních léků, které lze chápat jako kopie biologických léků.

Organon se stal součástí portfolia Berkshire Hathaway letos v červnu. Dividendový výnos u jeho akcií se pohybuje nad třemi procenty, což je z hlediska českého investora poměrně zajímavé. Podle výkonného ředitele Organonu čeká společnost v příštím roce růst tržeb, což může být investory vnímáno jako dobrá zpráva.

Warren Buffet vlastní i akcie společnosti Store Capital, která se zaměřuje na maloobchod. Její dividendový výnos se pohybuje kolem čtyř procent a akcie již stačily vystoupat na předkrizovou úroveň. To je dobrý výsledek, neboť právě maloobchod byl jedním z covidem nejvíce postižených odvětví.

V neposlední řadě je třeba zmínit společnost Kraft Heinz Company, kde Buffettově Berkshire Hathaway patří asi čtvrtinový podíl. Kraft Heinz přináší Buffettovi dividendový výnos ve výši kolem 4,4 procenta. Akcie Heinzu sice od počátku roku posílily jen o přibližně pět procent, ale je to právě jistota dividendy, která Warrena Buffetta motivuje v tom, aby byl i nadále podílníkem této společnosti.


Pacampara,
Yahoo! Finance


Chcete se dozvědět jak limitovat rizika?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář JAK LIMITOVAT RIZIKA A MAXIMALIZOVAT VÝNOS. Buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Trumpův imigrační plán by mohl přidat biliony dolarů k národnímu dluhu

18. 5. 2024

|

1:03

Horská dráha Roaring Kitty: Šílenství kolem GameStop a AMC je ‚výjimečná událost‘

18. 5. 2024

|

0:10

Proč se ETF ARK Innovation od Cathie Woodové potýká s problémy, přestože na akciovém trhu probíhá rally.

17. 5. 2024

|

23:28

Pracovníci závodu Mercedes v Alabamě hlasují proti odborům, což zpomaluje snahy UAW na jihu

17. 5. 2024

|

22:28

Dow uzavřel poprvé v historii nad 40 tisíci, S&P 500 zaznamenal 4. týdenní růst v řadě

17. 5. 2024

|

22:07

Ti, kdo se nejvíce těší na Dow 40,000? Prodejci klobouků.

17. 5. 2024

|

21:34

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00