Search
Close this search box.

Akcie Netflixu jdou na dračku, většina analytiků doporučuje jejich nákup. Cena prý ještě poroste

Jednou z nejvíce očekávaných událostí tohoto měsíce v oblasti streamovacích služeb je uvedení dokumentu o Michaelu Schumacherovi na platformě Netflix. Nejde ale o hlavní důvod, proč akcie této digitální televize tak silně rostou.


Akcie Netflixu mají za sebou nejúspěšnější měsíc tohoto roku. V polovině srpna se obchodovaly za cenu mírně nad 510 dolary, v současné době si na jejich nákup připravit více než 605 dolarů. Během jediného měsíce tak Netflix posílil o necelých dvacet procent. Kdo však jeho akcie nakoupil v polovině května, jeho investice se zhodnotila o čtvrtinu.

Analytici osloveni portálem Yahoo! Finance vidí příčinu tohoto růstu v pokračující digitální transformaci globální ekonomiky, nebo alespoň v těch hospodářsky nejvyspělejších zemích. V případě Netflixu to znamená narůstající počet předplatitelů. Ke konci druhého letošního čtvrtletí jich streamovací služba měla 209 milionů. Tedy o 16 milionů více než před rokem. Investoři tento úspěch oceňují a akcie Netflixu nakupují.

Akcionářům hrají do karet také aktuální investiční doporučení nebo postupné navyšování cílové ceny akcií Netflixu. Například společnost EvercoreISI zvýšila cílovou cenu Netflixu z původních 635 na 695 dolarů. Oproti aktuální tržní ceně tak jde o růstový potenciál ve výši necelých 15 procent.

Analytici oslovení portálem Wall Street Journal vidí cílovou cenu ve vysoké variantě až na 971 dolarech. Medián zatím dosahuje 625 dolarů. 29 ze 44 analytiků pak podle Wall Street Journal doporučuje Netflix koupit, pět akumulovat, šest držet. Jen jeden doporučuje váhu akcií Netflixu v portfoliu snižovat a tři odhadují, že akcie je vhodné prodat.


Sozzi, Yahoo! Finance
Wall Street Journal, doporučení analytiků


Chcete se dozvědět jak obchodovat s komoditami?

Zaregistrujte se ZDARMA na nadcházející webinář JAK ZAČÍT OBCHODOVAT S KOMODITAMI. Buďte o krok blíže k finanční nezávislosti!Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05