Search
Close this search box.

Mastercard usiluje o blokování podvodů s kryptoměnami díky spojení s umělou inteligencí

Společnost Mastercard oznámila, že spolupracuje s technologickou platformou Feedzai, aby zlepšila monitorování a blokování podvodů v kryptoměnách. Feedzai se bude integrovat s platformou CipherTrace Armade společnosti Mastercard, která bankám pomáhá monitorovat transakce z více než 6 000 kryptografických burz.

Společnost Mastercard uvedla, že navázala spolupráci s regulační technologickou platformou Feedzai, jejímž cílem je bojovat proti praní špinavých peněz a finančním podvodům na internetu pomocí umělé inteligence. Platforma CipherTrace Armada, společnosti Mastercard, která bankám pomáhá monitorovat transakce z více než 6 000 kryptoměnových burz, bude zabudována přímo do technologie Feedzai, což umožní upozorňovat na podezřelé kryptografické transakce v reálném čase. „To zvýší odhalování podvodů tím, že ochrání nepozorné spotřebitele, ale také odhalí potenciální aktivity spojené s praním špinavých peněz a účty mule,“ řekl generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Feedzai Nuno Sebastio. Účty mula jsou účty uživatelů, které podvodníci využívají k praní svých nekale získaných prostředků. Společnost Feedzai dále tvrdí, že její software dokáže identifikovat a zablokovat podezřelé transakce během několika nanosekund.

„Naše nejnovější údaje ukazují, že podvody u transakcí, kde lidé nakupují kryptografické peníze, jsou pětkrát vyšší než u běžných transakcí,“ uvedl Bhalla prostřednictvím e-mailu a dodal, že díky novému spojení Mastercard se společností Feedzai budou finanční instituce „schopny rozlišit dobré transakce od špatných“.

Několik větších věřitelů zastavilo transakce s kryptografickými burzami ve svých sítích s odkazem na riziko podvodů. Přední banky včetně JPMorgan JPM, NatWest a HSBC omezily nebo zablokovaly kryptografické transakce. To vedlo ke kritice ze strany generálního ředitele společnosti Coinbase Briana Armstronga.

Platforma RiskOps společnosti Feedzai analyzuje transakce v hodnotě více než 1,7 bilionu dolarů ročně. Firma, která má sídlo v Portugalsku a v Silicon Valley, je držitelem téměř 100 patentů a na ochranu své technologie získává v průměru 10 patentů ročně.

ZDROJ: CNBC.COM

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05