Search
Close this search box.

3 věci, které je třeba tento týden sledovat na akciovém trhu

Investoři minulý týden utrpěli další obtížnou obchodní seanci. Indexy jako Dow Jones Industrial Average (DJIA) a S&P 500 od začátku roku klesly o 5 %. Na co si dávat pozor?  


Výsledková sezóna se teprve pomalu rozbíhá a níže se podíváme na několik nejdůležitějších událostí, které nepochybně nastanou. Tesla, McDonald’s a Apple patří mezi nejočekávanější z těchto zpráv, které je třeba tento týden sledovat.  



Tesla a peněžní tok  

Tesla oznámí své výsledky až ve středu, což znamená, že můžeme očekávat výkyvy cen této volatilní akcie. Tento populární výrobce elektromobilů ve své poslední aktualizaci přinesl pro akcionáře spoustu pozitivních zpráv, včetně prudce rostoucích prodejů, ziskovosti a peněžního toku. Tesla dosáhla těchto úspěchů i navzdory velkým problémům v dodavatelském řetězci a nedostatku polovodičů.  

Tyto problémy zřejmě ovlivnily čtvrtý kvartál ještě více, ale většina investorů očekává další velkolepé prodeje, jelikož tržby pravděpodobně přeskočí o 50 % na 16,2 miliardy dolarů. Tesla má dobře nakročeno, však se můžeme všimnout pozitivních komentářů od samotného Elona Muska o výrobních trendech v klíčových továrnách v Šanghaji, Berlíně nebo v Texasu.  

Wall Street bude bedlivě pozorovat růstový výhled Tesly, který předpokládá zhruba 50 % roční růst dodávek během několika let. Tesla rovněž bude muset překonávat své konkurenty, aby dosáhla tohoto ambiciózního cíle, ale její současná hybnost naznačuje, že to dokáže.  



Apple a jeho prodeje 

Očekávaná zpráva od Applu za fiskální první kvartál je naplánována na čtvrtek v odpoledních hodinách. Apple měl ve fiskálním roce 2021 značný úspěch, a to díky kombinaci robustních spotřebitelských výdajů na prémiové produkty a úplné obnově klíčových produktových řad (iPhone, Mac, iPad).  

Čtvrteční zpráva pravděpodobně přispěje k tomuto optimismu, protože tržby vyskočí na více než 118 miliard dolarů a zisky se zvýší na přibližně 1,89 dolarů na akcii (před rokem to bylo 1,68 dolarů na akcii).  

Vypadá to, že akcionáři jsou velmi nadšeni o budoucích výhledech Applu, jelikož Apple využívá aktiva, jako jsou jeho obrovské zásoby hotovosti, aby tak mohl rozšiřovat svou působnost v sektorech virtuální reality a potenciálně automobilového sektoru.  



McDonald’s a zvyšování cen  

Akcie společnosti McDonald’s se staly během pandemie vítězem. Avšak tento týden bude jejich výkon testován ve čtvrtečním oznámení o ziscích. Velká vlna covidu pravděpodobně vyvolala tlak na poptávku, a nakonec zesílila nedostatek pracovních sil.  

Přesto McDonald’s nalézá způsoby, jak zvýšit prodej tím, že zdokonaluje své prodejní kanály (Drive Thru a doručování). Prodeje se rovněž stávají ziskovějšími, a to díky zeštíhleným nabídkám v menu a rostoucí průměrné velikosti objednávek.  

Velkou otázkou tohoto týdne je, zda bude mít McDonald’s v následujících kvartálech prostor k tomu, aby si mohl dovolit agresivně zvyšovat ceny. A to nehledě k rostoucím nákladům u potravin, pracovní síly a dopravy. Pokud to vše zvládne, investoři by tak mohli v roce 2022 očekávat neobvykle vysoké zisky.  


Demitri Kalogeropoulos  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05