Search
Close this search box.

Pokles akcií v příštím roce neočekávejte, tvrdí Goldman Sachs

Vysoká inflace přetrvá i v roce 2022. To v kombinaci s uvolněnou měnovou politiku amerického Fedu zajistí pokračování záporných reálných úrokových sazeb, což bude investory i nadále motivovat k nákupu akcií.


Akcie nebudou v příštím roce padat. To je vzkaz analytiků americké investiční banky Goldman Sachs. Hlavní index newyorské burzy S&P 500 by podle nich mohl překonat hranici 5 100 bodů, což je asi o desetinu nad jeho současnou úrovní.

„Přestože index v dosavadním průběhu letošního roku posílil asi o čtvrtinu, není dobrý důvod si myslet, že v roce 2022 bude oslabovat,“ uvedl pro portál Yahoo! Finance David Kostin, hlavní akciový stratég banky Goldman Sachs. „Reálné úrokové sazby zůstanou negativní a investoři budou pokračovat v alokacích do akcií, což způsobí pokračování jejich růstu k rekordním úrovním,“ dodal.

Kostin rovněž označil tři hlavní tahouny burzy při příští rok. V první řadě má jít o akcie společnosti Amazon, které se momentálně obchodují kolem 3,5 tisíce dolarů za kus. Cílová cena by se podle Goldman Sachs mohla v příštím roce vyšplhat na 4 100 dolarů.

V hledáčku investorů by také měly zůstat akcie kryptoměnové burzy Coinbase. Goldman Sachs vidí její cílovou cenu na 387 dolarech, což je asi 13 procent nad současnou úrovní. „Je těžké předpovídat, jak se bude vyvíjet cena kryptoměn, expanze celého kryptoměnového prostředí však pomůže právě kryptoměnovým burzám,“ dodal Kostin.

A v neposlední řadě Goldman Sachs doporučuje sledovat také akcie obchodníka Home Depot. Analytici Goldman Sachs věří, že cílová cena jeho akcie činí 428 dolarů, tedy asi o sedm procent nad aktuální hodnotou. Akcie Home Depot má prý solidní potenciál pro další růst.


Pan, Yahoo! Finance
McCormick, Yahoo! Finance


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00