Search
Close this search box.

3 věci, které byste na akciovém trhu měli tento týden sledovat 

Volatilita minulý týden nadále otřásala akciovým trhem, neboť průmyslový index Dow Jones i index S&P 500 poklesly o 1 % poté, co předtím vzrostly o téměř 4 %. Investoři se vyrovnávali se zprávami o hospodářských výsledcích a s náznaky zpomalování hospodářského růstu a zvyšování úrokových sazeb. 


V následujícím týdnu pokračuje výsledková sezóna a níže se podíváme na několik zajímavostí z rozsáhlého výčtu očekávaných obchodních oznámení u společností Electronic Arts (NASDAQ: EA), Beyond Meat (NASDAQ: BYND) a Roblox (NYSE: RBLX)Electronic Arts a výhled na rok 2023 

Společnost Electronic Arts ve středu oznámí své výsledky a investoři mají před sebou několik závažných otázek. Tento vývojář videoher zaznamenal v posledních kvartálech solidní růst, jelikož hráči nadšeně stahují a nakupují digitální hry v rámci sérií, jako jsou Apex Legends, Madden NFL a The Sims. 

V oblasti digitální zábavy však na počátku roku 2022 dochází k velkým změnám a řada společností, včetně Netflixu a Activision Blizzard, hlásí snižující se angažovanost a trendy v počtu uživatelů. 

Vzhledem k tomu, jak silný růst EA v posledních dvou letech zaznamenala, by investoři neměli z mírného zpomalení na konci roku 2022 příliš vycházet. Roční tok hotovosti se zvýšil na téměř 2 miliardy dolarů ve srovnání s 1,5 miliardy dolarů před vypuknutím pandemie. Beyond Meat a náhražka masa 

Na to, že se jedná o růstovou akcii, Beyond Meat v poslední době příliš nevykazuje růst. Tržby tohoto výrobce rostlinných výrobků se na konci roku 2021 snížily o 1 %, a to díky 20% poklesu tržeb v supermarketech a maloobchodních skladech ve čtvrtém kvartálu. 

Vedení podniku tehdy uvedlo, že poptávka se opět obnoví, jakmile se opožděné uvedení výrobků na trh dostane do prodeje. Objevují se však také náznaky toho, že spotřebitelé jsou dnes méně ochotní experimentovat s náhražkami masa. 

Středeční vývoj prodeje společnosti Beyond Meat přispěje k zodpovězení těchto zásadních otázek týkajících se poptávky. Investory bude zejména zajímat, zda se její maloobchodní činnost zotavuje díky produktům, jako jsou masové kuličky a kuřecí řízky. 

Pokud tyto produkty na začátku roku 2022 zabodují, budou mít generální ředitel Ethan Brown a jeho tým k dispozici spolehlivé údaje, které podpoří jejich dlouhodobý optimistický výhled.  Roblox a uživatelská základna 

Investoři se připravují na nepříznivé zprávy, až společnost Roblox v úterý oznámí své nejnovější hospodářské výsledky. Akcie této sociální platformy pro digitální zábavu klesly od začátku roku 2022 o téměř 70 %, neboť Wall Street se obává nadcházející růstové katarze. 

Vzhledem k masivní uživatelské základně a včasné sázce na metaverse má však Roblox před sebou zářnou budoucnost. Ve středu se můžete těšit na to, že generální ředitel David Baszucki pravděpodobně bude zdůrazňovat tuto angažovanou uživatelskou základnu, když bude prezentovat aktualizované vyhlídky společnosti na rok 2022. 


Demitri Kalogeropoulos  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05