Search
Close this search box.

3 nejlepší investiční kroky, které Vám vydělají miliony

Stát se milionářem se může zdát jako cíl, který je dosažitelný jen pro hrstku vyvolených. Avšak investování je v současné době přístupné pro většinu lidí. V žádném případě nemusíte disponovat velkým majetkem, abyste mohli investovat.  


Klíčem k dosažení milionářského statusu je zvolit správnou investiční strategii. I když se ne každému podaří nashromáždit miliony korun, existuje několik jednoduchých investičních kroků, které vám poskytnou větší šanci tohoto cíle dosáhnout. O kterých strategiích je tedy řeč?  Začněte investovat co nejdříve  

Čas je totiž nejcennějším zdrojem, pokud jde o vytváření bohatství na akciovém trhu. Čím více času mají vaše peníze na růst, tím více jich časem nashromáždíte, a tím méně budete muset každý měsíc investovat.  

Bez ohledu na váš věk nebo na to, kolik si můžete dovolit investovat, je rozumné začít teď hned. Nikdy není příliš brzy na to, abyste začali investovat, a pokud budete investování odkládat, může být v budoucnu vaše finanční situace náročnější.   Investujte pravidelně  

Ať už investujete 200 korun, nebo 2 000 korun měsíčně, konzistence je klíčem k dosažení finanční nezávislosti. Když pravidelně investujete určitou částku, využíváte tak strategii, která se nazývá průměrování nákladů (DCA – dollar cost averaging).  

Je známo, že akciový trh neustále kolísá. Když investujete určitou částku pravidelně v průběhu roku, někdy budete nakupovat, když jsou ceny vysoké, a jindy, když jsou ceny nižší. Časem by se tyto vzestupy a pády měly zprůměrovat.  

Naopak pokud byste investovali větší částku peněz jednou nebo dvakrát ročně, mohli byste riskovat, že budete nakupovat pouze v době, kdy jsou ceny vysoké. Stejně tak, pokud přestanete investovat, když je trh v útlumu, přijdete o možnost nakupovat, když jsou ceny nižší.  Držte se dlouhodobých investic 

Výběr investic může významně ovlivnit budoucí hodnotu vašich peněz. Pokud investujete příliš agresivně, můžete riskovat, že více ztratíte, než získáte. Nicméně konzervativnější způsob investování vás nemusí přiblížit k vysněné částce. Ačkoli se portfolio každého z nás bude mírně lišit v závislosti na osobních preferencích, je rozumné se při výběru investic řídit dlouhodobým výhledem.    

Dlouhodobé investice sice nezaznamenávají často raketový růst, ale je pravděpodobnější, že budou z dlouhodobého horizontu dosahovat kladných průměrných výnosů. Tento pomalý, ale stabilní přístup je mnohem bezpečnější než nákup vysoce rizikových aktiv.  

Při výběru dlouhodobých investic sledujte fundamentální údaje o akciích. Je společnost finančně silná? Jak funguje její vedení? Jak se v minulosti vypořádala s poklesem trhu? Takové otázky vám pomohou vybrat solidní investice, u kterých je větší pravděpodobnost, že v průběhu času porostou. 


Katie Brockman  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05