Search
Close this search box.

3 akcie, kterým byste se na tento týden měli raději vyhnout

Nový obchodní týden lze zkrátka začít eliminační úvahou, kterým akciím se raději vyhnout. Ať už se jedná o nadcházející zisky, přehnaný optimismus nebo jiný potenciální katalyzátor výprodejů, vždy budou existovat akcie, které byste měli ignorovat. O kterých je tedy řeč?   


Pokud jste minulý týden bedlivě sledovali akciový trh, jistě jste mohli zaznamenat, že akcie u společností jako je Delta Airlines, Lucid Motors a SeaWorld Entertainment v průměru klesly o 3 %.  

Obzvláště tento týden byste se měli vyvarovat těmto akciím, jako je Netflix, Lucid Motors a United Airlines. Pojďme se nyní společně podívat na to, proč byste se měli vyhnout těmto akciím, a jaké pesimistické scénáře u nich mohou nastat.  Netflix  

Minulý obchodní týden v pátek skončil pro Netflix relativně dobře, kdy jeho akcie poměrně posílily poté, co se začalo spekulovat o navýšení cen pro americké předplatitele. Investoři v minulosti reagovali na růst cen příznivě.  

Avšak Netflix oznámil své výsledky za první kvartál krátce po čtvrtečním uzavřením trhu. Netflix kdysi býval velmi dochvilný se svými čtvrtletními aktualizacemi, ale za poslední dva roky několikrát selhal.  

I přesto, že film Red Notice a populární série Squid Game lámaly rekordy ve sledovanosti, růst předplatitelů tomu nekoreloval, a to může Netflix donutit k tomu, aby začal přemýšlet o strategii, která ve finále zvýší ceny ve stále více konkurenčním prostředí jako je právě streaming.   Lucid Motors  

Není pochyb o tom, že nový model Lucid Air této automobilky je působivé elektrické vozidlo. Problém s Lucid Motors však spočívá v tom, že nyní dosahuje tržní kapitalizace ve výši 70 miliard dolarů.  

Bude to trvat spoustu času, než se ospravedlní tato přirážka, obzvlášť když se Lucid Motors ještě nedostal do problémů s růstem, které většinou přicházejí s každým novým výrobcem automobilů.  

Minulý týden se objevilo několik novinových titulků, které posunuly jeho akcie směrem nahoru, ale to, na co poukazovali, se nezdá být udržitelné. Plány na otevření továrny v Saúdské Arábii v příštích čtyřech letech jsou příliš vzdálené.  

Šušká se i tom, že Lucid chce spojit síly se společností Apple, aby společně prorazili na trh s elektrickými vozidly. Ale toto tlachání se spíše jeví jako zbožné přání než jako pravděpodobnost na potenciální partnerství.  United Airlines 

Tento týden několik starších leteckých společností hlásilo své výsledky. Vzhledem k tomu, že omikronová varianta pohlcuje domácí poptávku a začíná omezovat některé mezinárodní lety, je těžké se nadchnout a sršet optimismem pro letecký průmysl.  

Analytici očekávají, že United Airlines se koncem tohoto roku vrátí k ziskovosti, ale tento optimismus rovněž začíná slábnout. Před třemi měsíci finanční analytici z Wall Street predikovali pro United zisk 2,90 dolarů na akcii na rok 2022. Tato predikce byla však snížena na 1,54 dolarů.  

Vzhledem k tomu, že nová varianta vyvolává obavy u cestujících, zda mají nastoupit do letadla či ne, a zároveň mnoho aerolinek nejsou v plném provozu, jelikož mají nedostatek zdravých pilotů a pracovníků, jsou výzvy, se kterým se musí letecký průmysl popasovat.  

Oživení leteckého průmyslu může trvat určitou dobu, a pokud hledáte bezpečnější akcie, pravděpodobně mezi ně nebudou patřit Netflix, Lucid Motors a United Airlines.  


Rick Munarriz  
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05