Search
Close this search box.

Zprostředkovatel internetových plateb Stripe se chystá na burzu

Americký zprostředkovatel digitálních plateb Stripe je nejhodnotnějším technologickým startupem v USA. Nyní podnikl první kroky k tomu, aby mohl vstoupit na burzu. Jeho tržní hodnota se odhaduje na 95 miliard dolarů.


Stripe oslovil právnickou a poradenskou společnost Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP, aby mu pomohla všechny náležitosti pro IPO připravit. S odkazem na dobře informované zdroje to uvedla agentura Reuters, která informaci přinesla jako první. Tržní hodnota Stripe se odhaduje na 95 miliard dolarů, což vychází z březnového fundraisingu mezi investory.

Podle Reuters Stripe zvažuje, že by na burzu vstoupil skrze přímé zalistování a nikoli pomocí tradiční primární veřejné nabídky (IPO). Prý totiž nepotřebuje získat nové peníze od investorů, uvedla agentura Reuters. Plány se ale podle jejích zdrojů mohou ještě změnit. Termín, kdy by Stripe na burzu vstoupil, ani jeho odhad zatím nebyl zveřejněn.

Společnost Stripe založili v roce 2010 irští bratři Patrik a John Collisonovi. Ročně provádí miliony transakcí v objemu stovek miliard dolarů. Mezi její klienty patří například společnosti Alphabet, Uber, Amazon nebo Zoom. Stripe také získal několik venture investorů, mezi nimiž je například Elon Musk nebo spoluzakladatel společnosti PayPal Peter Thiel.


Sen, Wang,
Reuters

Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Jak by mohla umělá inteligence změnit způsob, jakým kupujete nebo prodáváte svůj další dům

23. 5. 2024

|

2:55

Akcie Live Nation klesají na základě zpráv, že americký ministerstvo spravedlnosti se pokusí o její rozdělení kvůli antimonopolnímu procesu

23. 5. 2024

|

1:23

Sněmovna reprezentantů schválila historický zákon o kryptoměnách. Proč je to „obrovský krok vpřed“.

23. 5. 2024

|

0:29

DuPont je nejnovější průmyslový gigant, který se rozděluje na několik veřejných společností

23. 5. 2024

|

0:07

Akcie Moderny a jiných vakcín rostou, poté co USA a Austrálie hlásí nové případy ptačí chřipky.

22. 5. 2024

|

23:32

Nvidia ohlašuje rozdělení akcií a překračuje očekávání trhu svými tržbami

22. 5. 2024

|

22:32

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00