Search
Close this search box.

Zoom: Nejlepší nákup na rok 2022?

Do nového roku zbývá už jen jeden měsíc a cena akcií společnosti Zoom Video Communications v letošním roce klesla až o 36 %. Na podzim roku 2021 to byl propad až o 65 %. Ekonomické zotavení si vybralo svou daň a společnost Zoom nedokázala ohromit investory navzdory trvalému růstu.  


Nicméně nejaktuálnější kvartální výsledky naznačují, že Zoom je v solidní kondici a jeho akcie jsou nyní levnější než kdykoliv předtím. Znamená to však nutně přikoupit?  Rozpor mezi cenou akcií a realitou 


Společnost Zoom uvedla, že jeho tržby vzrostly meziročně až o 35 % na 1,05 miliardy dolarů během třetího kvartálu fiskálního roku 2021. Volný peněžní tok klesl o 3 % oproti předchozímu roku na 375 milionů dolarů (zejména kvůli pandemii), ale i přesto, Zoom dokázal udržet zdravou marži zisku z volného peněžního toku ve výši 36 %.  

Proč tedy jeho akcie nadále klesají? Vše souvisí s dynamikou. Vyhlídky managementu očekává na čtvrté čtvrtletí příjmy ve výši 1,051 až 1,053 miliardy dolarů, což naznačuje stabilní sekvenční růst výnosů ve třetím kvartále.  

Prognóza za čtvrtý kvartál představuje 19 % růst oproti čtvrtému kvartálu loňského roku. Ale Zoom postupně ztrácí dech, protože se většina lidí začíná vracet do kanceláří a uživatelé tráví více času s rodinami a přáteli, než tomu bylo v roce 2020. 

Pojďme nahlédnout pod pokličkou zákaznických metrik společnosti Zoom. Počet podniků, které utratí za videokonference alespoň 100 000 dolarů za rok, vzrostl o 94 % na 2 507 a počet zákazníků s alespoň 10 zaměstnanci vzrostl o 18 % na 512 000.     

Zoom rovněž uvedl, že jeho expanze ve třetím kvartále zaznamenala nárůst až o 130 % mezi podniky s 10 a více zaměstnanci, což naznačuje, že průměrný klient utratil za služby Zoomu o 30 % více než tomu bylo ve stejném období loňského podzimu.  

Přestože se jeho trajektorie zpomaluje, Zoom je rozhodně v režimu růstu. Rychlá expanze mezi velké podniky, které ročně utrácejí šesti číselné částky, mají pro Zoom pozitivní dlouhodobé vyhlídky. Navíc po svém impozantním pádu z rekordních maxim jsou jeho akcie mnohem levnější.  Trh s cloudovou komunikací bude i nadále trendem  


Skutečnost, že Zoom stále uzavírá smlouvy s organizacemi s větší základnou uživatelů, je dobrým znamením toho, že v následujícím roce se jeho růst bude pohybovat ve dvouciferných číslech.  

Cloudové videokonference je přeplněný prostor s konkurenty jako včetně Microsoft Teams a Ring Central, nemluvě o firmách jako je Twilio, které vývojářům umožňuje vytvářet vlastní komunikační aplikace na míru.  

Zoom však zaujímá mezi svými vrstevníky přední pozici, a to na všech frontách. Podle výzkumů společnosti Gartner Zoom doslova šlape na paty poskytovatelům cloudových komunikačních služeb, jako je právě Microsoft.     

Jiné studie a analýzy predikují, že videokonference a související cloudové technologie budou v následující dekádě základním pracovním nástrojem u mladší generace.  

Společnosti Zoom se letos nepodařilo získat firmu Five9, ale tato oblast je stále zralá na konsolidaci. Zoom drží aktuálně 5,4 miliardy dolarů v hotovosti, nulový dluh a je na dobré pozici, aby pokračoval v rozšiřování svého vedoucího postavení v oblasti videokonferencí. I přesto, že jeho akcie nadále klesají, dříve nebo později se okolnosti změní k lepšímu.  


Nicholas Rossolillo 
The Motley Fool  


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05