Search
Close this search box.

Změny jsou součástí investování. Akceptujte je!

Každý z nás si v životě na něco stěžoval. Může se jednat o drobnosti jako jsou aktualizace designu na sociálních sítích, na které se musíme znovu navyknout. Nebo počasí, které nemáme příliš v lásce či špatně podaný výkon našeho oblíbeného fotbalového týmu. Ať už změny akceptujete nebo ne, zkrátka tu s námi budou. Naučit se změny přijímat nám může usnadnit život a lépe investovat. 

Proč začít investovat? 

Existuje tu dilema, kterému každý investor musí čelit. Na druhou stranu většina z nás investuje s cílem zlepšit si životní úroveň. To obvykle znamená usilovat o větší zabezpečení našich životů. Budoucnost je nejistá a život je plný překvapení, a je lepší mít pohodlný finanční polštář, který tyto rizika eliminuje. 

V životě mohou nastat nepředvídatelné situace, a je důležité mít finanční rezervu, která tyto škodné události pokryje. Pokud máte děti, možná byste mohli začít šetřit, abyste pak mohli potomkům zaplatit kvalitní vzdělání. 

Všechny tyto finanční cíle mají však jeden společný účel: snížit úroveň nejistoty a eliminovat rizika. Pokud se nám podaří dosáhnout těchto cílů, konečně se můžeme zbavit veškerého stresu a obav. 

Nicméně nelze úspěšně investovat pokud bychom kompletně eliminovali riziko a nejistotu. To k investování patří a bohužel většina lidí si to neuvědomuje a raději zvolí komfortnější cestu.

Změna je život 

Zamysleme se však nad současnými změnami, které by investorům mohli přinést zajímavé zhodnocení investic. Například společnost Netflix, která kompletně narušila mediální průmysl a lidem zpříjemnila životy v podobě streamování oblíbených seriálů a filmů. Nebo Tesla, nejenže vyrábí elektromobily, které jsou šetrné k životnímu prostředí, ale podává kvalitní výkon v investičních portfolií. 

Možná ne každý spotřebitel ocení tyto změny, jelikož preferuje jiné značky a je rád za svojí starou Škodovku. Je to možnost volby, a miliony lidí po celém světě touží po nových produktech a službách, které jim zpohodlňují život. Ale co je špatného na tom investovat do produktů a služeb, které denně používáme a zároveň nám mohou vydělat peníze? 

Proměnit nejistotu ve svůj prospěch 

Samozřejmě, že ne každá změna či událost dopadne podle našich očekávání. Některým změnám je velmi náročné se přizpůsobit,  a některé nastanou ve špatnou chvíli, která nám mohou zhoršit životní situaci. Ale tyto těžké chvíle nás učí skromnosti a trpělivosti. Téměř všechny úspěšné firmy zažily pády a těžká období, ale nakonec sklidily úspěch. 

Strach a obavy z neúspěchu mohou riskantnější investoři využít ve svůj prospěch. Trhy často zaznamenávají iracionální změny, které mohou investorům přinést zajímavé investiční příležitosti. 

Pokud chcete v životě dosáhnout finanční nezávislosti, akceptujte nejistotu a změny, a rychle se adaptujte. Jedině tak, můžete vést bezstarostnější život a věnovat zbytek času věcem, které vás naplňují.


The Motley Fool


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Nvidia: Příběh růstu a inovací - Jak se z vizionářského startupu stala technologickým lídrem

Datum: 3. července

Čas: 18:00

Aktuálně

6 dolarů za hot dog? To je suma, kterou jsou Američané dnes ochotni utratit.

30. 5. 2024

|

0:51

Targetův plán na omezení zboží Pride jej dělá „vypadat slabě“, říká odborník

29. 5. 2024

|

22:59

Akcie Faraday Future se propadají, zaznamenávají největší denní pokles v historii

29. 5. 2024

|

22:45

HP snižuje tempo poklesu prodeje s ohledem na předpokládaný boom PC s AI

29. 5. 2024

|

22:30

Předpověď zisků Salesforce je slabá a akcie klesají

29. 5. 2024

|

22:18

Akcie uzavřely se snížením, v čele byl pokles Dow Jones Industrial Average o 411 bodů.

29. 5. 2024

|

22:05