Search
Close this search box.

Začíná týden ve znamení startu výsledkové sezóny. Které akcie je dobré sledovat?

Třetí lednový obchodní týden bude na newyorské burze o jeden den kratší. Na pondělí 17. ledna totiž připadá svátek Den Martina Luthera Kinga, takže parket na Wall Street se neotevře. O to více bude pozornost investorů soustředěna na zbývající čtyři dny. Některé významné společnosti totiž začnou zveřejňovat své čtvrtletní a celoroční výsledky.


Hned v úterý 18. ledna oznámí výsledky hospodaření americká investiční banka Goldman Sachs. „Očekáváme, že budou smíšené. Výnosy sice zřejmě překonají odhady, ale zisk za nimi spíše zaostane,“ cituje portál Yahoo! Finance analytiky. Banka Goldman Sachs však v předchozím kvartále oznámila meziroční růst výnosů o 26 procent, a tuto laťku by mohla v posledním čtvrtletí loňského roku udržet. Podle analytiků mají akcie Goldman Sachs asi 14procentní růstový potenciál.

Ve středu výsledky za druhé fiskální čtvrtletí roku 2022 zveřejní společnost Procter & Gamble. Očekává se, že její tržby dosáhnou bezmála 20,5 miliardy dolarů. „Jsme přesvědčeni, že by jejich růst mohl dosáhnout až 4 procent. Spotřebitelská důvěra je totiž v USA na vysoké úrovni,“ myslí si Dara Mohsenian, analytička investiční banky Morgan Stanley.

Trh také bude s napětím očekávat, s čím přijde letecká společnost United Arlines. Je pravděpodobné, že aerolinky budou i nadále ve ztrátě, která je zapříčiněná pokračující slabou poptávkou v důsledku koronavirové pandemie. Podle expertů by ale ztráta měla klesnout ze 7 na zhruba 2 dolary na jednu akcii. To by představovalo zlepšení asi o 70 procent v porovnání s loňským rokem.

Čtvrtečním akciovým tahákem bude streamovací služba Netflix. Experti očekávají, že zisk na akcii v posledním loňském kvartále meziročně klesne o více než 30 procent, tržby by se však měly zvednout nejméně o 16 procent na 7,71miliardy dolarů. „Myslíme si, že výkonnost akcií bude vysoce závislá na globálním počtu předplatitelů,“ uvedl další z analytiků banky Morgan Stanley Benjamin Swinburne.


Kumar,
Yahoo! Finance


Mladý muž v obleku pracuje na notebooku, zatímco sedí v autě

Nadcházející webinář ZDARMA

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00

Aktuálně

Akcie GameStopu stoupají po dokončení prodeje akcií v hodnotě 933 milionů dolarů po šílenství kolem memů

25. 5. 2024

|

1:18

Povzbuzeni výsledky Nvidia, Wall Street doufá v „scénář Zlatovlásky“

25. 5. 2024

|

0:09

Jak Morgan Spurlock a „Super Size Me“ změnili náš pohled na rychlé občerstvení

24. 5. 2024

|

22:30

Nasdaq vede americké akcie výše v pátek, i když Dow ukončuje pětitýdenní vítěznou šňůru

24. 5. 2024

|

22:10

Bydlení zvyšuje náklady na život – ale vyšší sazby nejsou pachatelem

24. 5. 2024

|

21:49

Bidena vyřadili z hlasovacích lístků v Ohiu. Guvernér to označuje za ‚absurdní‘.

24. 5. 2024

|

20:59

Nadcházející webinář:

Jaký vliv budou mít americké volby na akciové trhy?

Datum: 5. června

Čas: 18:00